Kapat
A+ A-

Hababam Sınıfı’nda şişme kadına veto

Üçüncü versiyon Hababam Sınıfı’nın ilk filminin senaryosunda yer alan şişme kadın sahnesi Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz’dan veto yedi.
Yayınlanma tarihi: 21 Temmuz 2014 Pazartesi, 13:56

[Haber görseli]

Üçüncü versiyon Hababam Sınıfı'nın ilk filminin senaryosunda yer alan şişme kadın sahnesi Rıfat Ilgaz'ın oğlu Aydın Ilgaz'dan veto yedi. Ilgaz, filmin yapımcısı Murat Akdilek ile senaristi Gani Müjde'den o sahnenin çıkarılmasını istedi.

İlk kez bir 'Hababam Sınıfı'nın senaryosuna müdahale edebildiğini belirten Ilgaz, ilginç açıklamalar yaptı. Ilgaz şöyle konuştu: Hababam Sınıfı Üç Buçuk diye film yapanlar kalkıp da 'Biz sanat yaptık' demesinler. İlk versiyonda olan bazı hataları düzeltme adına ikinci versiyon Hababam Sınıfı serisine izin vermiştim. Para kazanayım diye değil. Ne var ki o senaryolara müdahale edemedim. Murat Akdilek, babamın çok sevdiği karikatürist Ferruh Doğan'ın oğludur.İnsancıl bir davranışta bulunarak filmin çekim sürecinde Murat'ın harcayacağı paraları da göz önünde bulunup sıkışmasın diye 'Hani benim param' demedim. Söylendiği gibi 500 bin TL'lik ön ödeme ve 100 bin dolar tazminat almadım. Bu kez esere sadık kalınacağını yönünde sözünü verdi. Bu bir ilk olacak. Örneğin Gani Müjde'ye yazdırdığı senaryoda şişme kadın sahnesi vardı. Hababam Sınıfı markasıyla şişme kadının yan yana durması mümkün olmayacağı için sahneyi veto ettim. (Habertürk)

Cumhuriyet İMECESİ