Müdürden 'kendine' teşekkür yazısı

Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Çetin Aydar’ın istifasının ardından göreve getirilen Prof. Hasan Yener, konservatuvarın mezuniyet töreni kapsamında sahneye taşıdığı “Candide Operetinden Sahneler” isimli eser nedeniyle “kendisine” teşekkür yazısı yazdı.

Yayınlanma: 11.08.2015 - 23:30
Abone Ol google-news

İstifa krizleriyle çalkalanan Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda (AÜDK) “teşekkür komedisi” yaşanıyor. Prof. Çetin Aydar’ın görev süresinin dolacağı 11 Nisan’dan bir gün önce istifasını vermesinin ardından göreve getirilen vekili Prof. Hasan Yener, konservatuvarın mezuniyet töreni kapsamında sahneye taşıdığı eser nedeniyle “kendisine” teşekkür yazısı yazdı. Yener’in “kendisi” için yazdığı bu teşekkür yazısı AÜDK’de “Ne güzel, müdürümüz kendi kendisini tebrik ediyor” yorumlarına neden oldu.

AÜDK’nin müdürü Prof. Hasan Yener’in “teşekkür yazısı” uygulaması, konservatuvarda tartışmalara neden oldu. Yener, konservatuvarın 2014-2015 Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni’nde sahneye taşıdığı “Candide Operetinden Sahneler” isimli eser için “kendisine teşekkür etti.” Yener, konservatuvar müdürü olarak kendisi için yazdığı yazıda, “Sayın Prof. Dr. Hasan Yener, yönetmenliğini üstlendiğiniz ‘Candide Operetinden Sahneler’ isimli eseri 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni kapsamında sahneleyerek, yapmış olduğunuz çalışma sağladığınız katkılardan dolayı teşekkür ederim. Saygılarımla Prof. Dr. Hasan Yener” ifadelerine yer verdi. Yener’in bu yazısı konservatuvarda, “Ne güzel, müdürümüz kendi kendisini tebrik ediyor, kendisine teşekkür ediyor” yorumlarına neden oldu.

 

Adı istifalarla gündeme gelmişti

Yener’in adı kamuoyunda ilk “AÜDK’deki istifalarla” gündeme gelmişti. Prof. Çetin Aydar’ın 11 Nisan’da görev süresi dolmuş, ancak Aydar, görev süresinin dolmasına bir gün kala, Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş’le yaşanan “yönetim krizi” nedeniyle görevinden istifa etmişti. Aydar’ın yerine de Prof. Hasan Yener vekâleten konservatuvar müdürü olarak atanmıştı. Yener’in atanmasının ardından da konservatuvarda sular durulmamış, atamaya tepki gösteren ve dışarıdan konservatuvarda ders veren öğretim görevlisi sanatçılar, bir bir görevlerinden istifa etmişlerdi. İlk istifalar, aynı zamanda Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları olan Arda Aktar, Ünüşan Kuloğlu, Engin Güngördü ile Prof. Toros Can’dan gelmiş daha sonra da Erden Bilgen (trompet), Cem Akçora (korno), Doç. Gökhan Aybulus (piyano), Gültekin Ulutaş (klarnet), Özgür Uluçınar (kontrabas), Selçuk Akyol (obua) istifasını konservatuvarın yönetimine sunmuştu.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler