Sağlık Bakanı'ndan 'aşı' açıklaması

SAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anayasa Mahkemesinin ailenin rızası olmadan zorla aşılama yapılamayacağına ilişkin kararının aşı programlarını etkilemeyeceğini, aşılama programlarının uygulanmasına aynen devam edileceğini söyledi.
DHA
Yayınlanma tarihi: 17 Kasım 2015 Salı, 12:48

[Haber görseli]

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı 5. Sağlık Bakanları Konferansı'na katıldı.

Bakan Müezzinoğlu, Çırağan Sarayı'ndaki konferansta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

TOPLUMUN HAKLARI ÖNEMLİ

Gazetecilerin Anayasa Mahkemesinin aşı kararını hatırlatması üzerine Müezzinoğlu, Anayasa Mahkemesinin önermiş olduğu karar ve gerekçelerine bakarak yeniden bir yasal düzenleme yapılacağını söyledi. Bakanı Müezzinoğlu, "Bireyin hakkı toplumun haklarını, sağlıklı geleceğini bozuyorsa burada karar toplumu ve diğer bireyleri koruma yönünde olacaktır. Anayasa Mahkemesi keşke bilim kurumlarının görüşünü alarak karar verseydi. Birey hakları önemli ama toplumun hakları onun önünde" diye konuştu.

SAHTE İÇKİDEN ÖLÜMLER

Sahte içkiden yanan ölümlerin ardından denetimlerin sıklaştırıldığını söyleyen Bakan Müezzinoğlu, "Burada kullanıcının duyarlılığı önemli. Ucuz, ne olduğunu bilmediği veya bildiği ama daha önce bana zararı olmadı deyip devam etmesi kendi kendine intihardır. Bütün denetimler yeniden gözden geçirilmesi gereken konu. Bugün itibariyle 99 müracaat olduğu notu var. 32 insanımızı kaybettik. Yoğun bakımda 4, serviste de 1 kişi var" dedi.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mehmet Müezzinoğlu