Kapat
A+ A-

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Herhangi bir faktörden kaynaklanarak saç kaybına uğrayan ve zaman içerisinde saçlarını kaybetme riski ile karşı karşıya kalacak olan kişiler; bu tür bir soruna çözüm niteliğinde olacak çareler aramaya başlayacaklardır.
Yayınlanma tarihi: 05 Aralık 2017 Salı, 12:50

Genel olarak bitkisel çözümlerle uğraşacak olan saç dökülmesinden müzdarip olan kişiler; kesin bir sonuca ulaşamayacak ve birtakım operasyonlara maruz kalma kararı alacaklardır. Saç ekimi olarak bilinen bu operasyonlar; tamamen doğal bir biçimde gerçekleşecek; aynı zamanda da kısa süre içerisinde kaybolan saçlarınızın yeniden eskisi gibi gür bir görüntü sağlamasında da yardımcı bir konumda yer alacaktır. Böylelikle erkeklerin kellik sorunlarına çare niteliğinde yer alan saç ekimi operasyonları da sık sık tercih edilen bir tıbbi müdahale olarak kendini gösterecektir.

Saç ekimi operasyonları kapsamında başınızın herhangi bir bölgenizde meydana gelen açılmalar giderilmekle beraber; tamamen kel olan kişileri de içeren bu operasyonlar; kafanın tamamına dayalı olarak da gerçekleştirilecektir. Mikro cerrahi alanında gerçekleştirilecek olan bu işlem kapsamında da yapay saç kökleri kafa derisinin altına enjekte edilerek; zaman içerisinde uzaması beklenecektir. Böylelikle de yeniden saçlara kavuşmaya dayalı cerrahi müdahaleler de olumlu sonuçlar verecek olup; insanların kellik problemini giderme konusunda etkili bir yöntem olarak tanımlanacak ve bu operasyonları tercih eden herkesin başarılı sonuçlarla karşı karşıya kalması da söz konusu bir durum olarak da kendini gösterecektir.

Normal ekimin yanı sıra FUE Saç ekimi operasyonu esnasında lokal anesteziye maruz kalarak; ekim yapılacak olan bölgenin uyuşturulması işlemi tamamlanacaktır. Bundan sonraki evrede de boyutları0.6 mm ile 1 cm arasında değişen saç kökleri; teker teker saç derisinin altına monte edilecektir. Oldukça sık bir biçimde gerçekleştirilecek olan bu tür bir saç ekimi işlemi sırasında da herhangi bir ağrı ya da acı hissetmeyeceksiniz. 5000 saç köküne kadar yapılabilecek olan saç ekimi işlemi de bu tür bir operasyon sonucunda da mutlak sonuç verecek düzeyde yer alacaktır. Saç ekimi işleminin başarılı bir biçimde gerçekleşmesinden sonraki evrede de yoğun bir görüntüde yer alacak saçlara da sahip olmanız sağlanacaktır.

Saç ekimindeki köklerin kafa bölgesine yerleştirilmesinden sonraki evrede ekimden önceki ve sonraki durumunuz kıyaslanacaktır. Buna bağlı olarak da son bir çalışma yapılarak; var olan gelişim hakkında bilgi verilecektir. Başın herhangi bir bölgesine dayalı olarak gerçekleştirilecek olan bu işlemin akabinde de istediğiniz yöne tarayabilerek şeklini belirleyeceğiniz saçlara sahip olacaksınızdır. Saç köklerinin teker teker baş derisinin altına yerleştirilmesi işleminden sonraki evrede de mutlak bir sonuca ulaşarak; saç ekimine dayalı bir karar verdiğiniz için de memnun kalacaksınızdır.

Yoğun bir biçimde çalışılarak herhangi bir saç kanalını atlamadan gerçekleştirilecek olan saç ekimi işlemi; oldukça yoğun ve titiz bir çalışma olarak adlandırılmaktadır. Bu işlem gerçekleştirildiğinden sonraki süreçte de yeni ekilen saçlarının özel bir losyon ile yıkanarak; gelişimimi göstermeye başlayacaktır. Böylelikle de saç ekimi işlemi kısa bir zaman zarfı içerisinde mutlak sonuçlar vermeye başlayacak olup; bu tür bir mikro cerrahi işlemini gerçekleştirecek olan kişilerin olumlu sonuçlar almasını ve saçlarına yeniden kavuşmasını sağlayan bir faaliyet olarak tanımlanacak operasyon olarak bilinecektir.  Detaylı bilgi için saç ekimi bölümünden ister canlı destek isterseniz WhatsApp üzerinden FBM’den detay  alabilirsiniz.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer