Bahçeli kabine istedi

AA’da seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından konuşan Bahçeli, yeni sistemin tam olarak yerleşmesi için çalışacaklarını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 25 Haziran 2018 Pazartesi, 06:02

[Haber görseli]

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, aldığı oyla “MHP’nin Meclis’in kilit partisi olduğunu” belirterek, “Kriz bekleyenler şaşkına döndü. Bizi yıkmak istediler, başaramadılar” dedi. Seçim sonuçları sonrasında bir açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “tarihi bir gün yaşandığını” belirterek, “Cumhur’un başarı ve yükselişine şahit olunduğunu” kaydetti.

Türk milletinin kutlu iradesinin sandıkta yansıdığını dile getiren Bahçeli, “Türkiye bugün (dün) itibarıyla resmen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmiştir. Erdoğan yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Seçimi ilk turda sonuçlanmış, kriz bekleyenler şaşkına dönmüşlerdir” dedi. MHP’nin Cumhurbaşkanı’nın arkasında tavizsiz durduğunu belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

‘Tarihi başarı’

“Aynı zamanda partimiz bütün engelleri aşarak, bütün oyunları bozarak, bütün karanlık senaryoları parçalayarak TBMM’de temsil edilme imkanına kavuşmuş, çok değerli bir milletvekili sayısına ulaşmıştır. Göğüslediğimiz badireleri, karşı karşıya kaldığımız tertip ve tuzakları dikkate aldığımızda MHP bugün (dün) tarihi bir başarıya imza atmıştır. Bizi yıkmak istediler, başaramadılar. Tahrip etmek istediler, sonuç alamadılar. Felaket tellallığı yapanlar Türklüğün vicdanına çarpmış ve dağılmışlardır. Türk milleti, Milliyetçi Hareket’i TBMM’nin hem kilit partisi yapmış, hem de denge ve denetleme görevini vererek önemli bir sorumluluk yüklemiştir. Türkiye’nin önü açılmıştır. Türkiye’nin geleceği aydınlanmıştır. MHP, önümüzdeki beş yıllık zaman süresinde milletimizin beklentileri doğrultusunda şevkle, heyecanla, sabırla, akılla, muazzam bir inanmışlıkla çalışmalarını sürdürecektir. Önce ülke ve milletim, sonra partim ve ben kararlılığımızdan asla taviz vermeden mücadelemize mücadele katacağımızdan herkes emin olmalıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi konusunda üstümüze düşen her görevi azimle yerine getireceğiz. Tarafımız Türkiye’dir.” Temel önceliliklerinin var olan üst üste yığılan, günden güne etki alanı genişleten vahim sorunların çözümüne katkı sunmak ve destek vermek olduğunu kaydeden Bahçeli, konuşmasında “kabine” mesajı da verdi. Bahçeli, “Bu maksatla da elimizi taşın altına koymaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Yapıcı, müspet, uzlaşmacı tavrımızı sonuna kadar muhafaza edeceğiz. Milli ve yerli duruşun Türkiye’de tam hakim olması için tüm gücümüzle çalışacağız. Terörle mücadelenin başarıya ulaşması, sosyal ve ekonomik meselelerin milletimizin arzuları doğrultusunda nihayete ermesi, kardeşlik bağlarımızın daha da güçlenmesi ve elbette Türkiye’nin bölgesel, dahası küresel kuşatmadan tamamen kurtulması hususunda Cumhur İttifakı’na düşen sorumluluklar çok fazladır. MHP yeni sistem içinde vazifesini en etkili şekilde icra ve ifa edecektir” dedi

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Devlet Bahçeli