Kapat
A+ A-

CHP'lilerden Meclis'te Soylu'ya protesto

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kürsüye yemin etmek için çıktığı sırada CHP'liler TBMM Genel Kurulu'nu terk etti.
Yayınlanma tarihi: 10 Temmuz 2018 Salı, 15:37

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün açıkladığı Başkan Yardımcısı Fuat Oktay ile yeni bakanlar yemin etti. 

BAKANLAR YEMİN ETTİ

Başkan Erdoğan’ın dün açıkladığı Başkan Yardımcısı Fuat Oktay ile yeni bakanlar Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TBMM’de yemin etti. 

SOYLU'YA PROTESTO

Hazine ve Maliye Bakanı: Berat Albayrak'ın yemini sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun çağrılmasıyla birlikte Meclis'teki CHP'liler salonu terk etti. Soylu'nun yemini bittikten sonra CHP'liler salona geri döndü.

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CHP il başkanlarının şehit cenazelerine alınmaması yönünde valilere talimat vermişti. Soylu, talimatı verdiğini "Müsteşarımız üzerinden böyle bir talimat gönderdim. CHP il başkanlarını şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin dedim." sözleriyle ifade etmişti.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mehmet Ersoy, Mevlüt Çavuşoğlu, Berat Albayrak, Süleyman Soylu

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler