Muharrem İnce'den sert tepki: IMF'ye muhtaç duruma düşürecekler

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, isim vermeden iktidara yakın gazetelerde kendisini hedef alan haberlere tepki gösterdi. İnce, "Manipülatif haberler yayarak piyasaların düzeleceğini bekleyenler, maalesef sonunda ülkemizi IMF’ye muhtaç duruma düşüreceklerdir." yorumunda bulundu.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 20 Ağustos 2018 Pazartesi, 12:13
<video:1060623>

[Haber görseli]

CHP'nin 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Isparta Mitingi'nde söylediği "Erdoğan seçilirse dolar 8-10 lira olacak. Türkiye batacak." sözleri nedeniyle iktidara yakın medya tarafından kendisine karşı bir kampanya başlatıldığını kaydetti. İnce, döviz kurlarındaki hareketliliğin nedeninin iktidarın uygulamalarına bakılarak rahatlıkla anlaşılabileceğini belirterek, "Maalesef sonunda ülkemizi IMF’ye muhtaç duruma düşüreceklerdir." yorumunu yaptı.

Muharrem İnce, kişisel Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan İnce'nin açıklamaları şöyle:

"Yandaş medyada, Cumhurbaşkanlığı seçimini Erdoğan’ın tekrar kazanması durumunda döviz kurlarının artacağını ve nereye kadar yükseleceğini seçimden önce öngörmem nedeniyle, hakkımda bir kampanyası açılarak, bunu nereden bildiğimin sorgulanması çağrısı başlatılmış" diyen İnce, şöyle devam etti:

"Maalesef akıldan yoksunluk yalnız iktidarı değil yandaşlarını da tamamen esir almış. Akıl, fikir sahibi olup ekonomi biliminin en temel kurallarını algılayan herkesin, mevcut iktidar uygulamalarına bakarak olan biteni öngörmesi mümkünken, gerçekleri sadece bunlardan yoksun olan iktidar ve yandaşları algılayamamaktadır.

" Ülke ekonomisini içine soktukları bu durumdan çıkış için sürekli olarak akılcı ve gerçekçi politikalar öneriyoruz. Buna rağmen, gerekli önlemleri almayanlar ve basını da kullanarak manipülatif haberler yayarak piyasaların düzeleceğini bekleyenler, maalesef sonunda ülkemizi IMF’ye muhtaç duruma düşüreceklerdir."

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Muharrem İnce