Kapat
A+ A-

CHP'li Özel'den Soylu'ya: Ya hepimizden özür dileyecek ya da Erdoğan gerekeni yapacak

TBMM'de açıklama yapan CHP'li Özgür Özel Erdoğan'ın Cumartesi Anneleri'nin simge ismi Berfo Ana'yı anlattığı haberin videosunu göstererek ya Erdoğan'a 'istismarcı' diyecek ya hepimizden özür dileyecek ya da Erdoğan, Soylu'ya yapması gerekeni yapacak" dedi.
Yayınlanma tarihi: 28 Ağustos 2018 Salı, 16:02

[Haber görseli]

CHP'li Özgür Özel, TBMM'de gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumartesi Anneleri’nin 700'üncü haftası için düzenlenen basın açıklamasına yapılan müdahalenin vicdanları sızlattığını söyleyen Özel, "Bu konuda hükümetten bir özür beklerken Süleyman Soylu çıktı ve hepimizin dinlediği dün ki talihsiz açıklamayı yaptı. Süleyman Soylu Cumartesi Annelerini istismarcı olmakla, bir yalanı sürdürmekle, devletin sırtına başkalarının işlediği suçları yıkmaya çalışan bir organizasyon olmakla suçlamıştı. 700 hafta boyunca yapılmış zaman zaman zorluklar yaşanmış ama genel olarak 700'üncü haftaya ulaşabilmiş olan barışçıl bir eylemin karşısına şiddeti reva görenler kendilerini özürleri kabahatlerinden de büyük bir şekilde hem kendilerini hem de partilerini ayıplı bir duruma getirmiştir" dedi.

"FAİLİ MEÇHUL CİNAYETLERİ ÜSTLENMİŞTİR"

"Gerçek demokrasilerde gerçek bakanlar herkesi kucaklar ve bir kayıp varsa, faili meçhul varsa onu aydınlatmak devletin görevidir" diyen Özel, "Ama Süleyman Soylu'ya kalırsa, Süleyman Soylu bir yasa dışı terör örgütünün bir arsa satın almasını, kiralamasını ondan mağdur olanların da gidip o arsada oturma eylemi yapmasını, Galatasaray Lisesi önü gibi kendisinin babasının tapulu malına kimseyi sokmayacağını söylemektedir. Bununla bütün faili meçhul cinayetleri üstlenmiştir, sahiplenmiştir ve bundan sonra olacakları da cesaretlendirmiştir Süleyman Soylu" diye konuştu.

"HEPİMİZDEN ÖZÜR DİLEYECEK YA DA GEREKENİ YAPACAK"

CHP'li Özel, ayrıca 2011 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumartesi Anneleri'nin simge ismi Berfo Ana'yı anlattığı haberin videosunu göstererek, şöyle konuştu:

"Şimdi ya Süleyman Soylu çıkacak 'Recep Tayyip Erdoğan terör örgütleri için terör örgütünün suçlarını devletin sırtına yıkmaya çalışan bir istismarcıdır' diyecek, ya dün söylediği sözler için hepimizden özür dileyecek ya da Tayyip Erdoğan bu Süleyman Soylu'ya yapması gerekeni yapacak."

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Özgür Özel, Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Soylu

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler