Kapat
A+ A-

Abdüllatif Şener'den CHP'ye adaylık şartı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacağı iddialarıyla gündemde olan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP Genel Merkezi isterse aday olabileceğini söyledi.
Yayınlanma tarihi: 11 Kasım 2018 Pazar, 21:18

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP'nin aday göstereceği iddia edilen Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sözcü'den Mehmet Ali Kayacı'ya konuşan Şener, “Partinin karar organları, bu seçimlerin önemli olduğunu biliyor. CHP bu seçimde başarılı olmak zorunda. Büyük kentlerde, başta da İstanbul olmak üzere seçimleri almak istiyor ve bu nedenle yoğun çalışmalar yapıyoruz. Bir taraftan örgütlere soruluyor. İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere örgütlerle uyumlu aday üzerine çalışılıyor. Diğer taraftan genel kamuoyu yoklamaları yapılıyor. Buna göre bir değerlendirme yapılacaktır. Eğer parti genel merkez, senin aday olman bizim çalışmalarımız sonrasında ön plana çıkmıştır ve seninle seçimi alacağımızı görüyoruz, aday göstermek istiyoruz derlerse bu teklif geldiği takdirde değerlendirmeye alacağım ama bunun ötesinde ne genel merkezi ne de kamuoyunu etkileme gibi bir çabam yok” diye konuştu.

"EKONOMİK KRİZ GÜNDEMDE OLMALI"

Şener, ancak Türkiye'nin gündeminin ekonomik kriz olması gerektiğini ve bu krizden kurtulmak için de çözüm yollarına ulaşılmasının elzem olduğunu ifade etti.

Abdüllatif Şener, Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik krizlerinden birinin yaşandığını kaydederek, şunları kaydetti: “Bu ekonomik krizin özelliği şudur ki, ülkede çalışan, üreten, çalışmak için iş arayan bütün yurttaşlarımızı perişan eden bir kriz var. Bu krizden yararlananlar var, rantçılar, iktidarla temas kurarak ucuz para kazanmanın yolunu bulanlar var, bunun dışında herkes perişandır. En büyük darbeyi ise tüketici yemiştir”

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Abdüllatif Şener

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler