Kadıköy'de gözaltına alınan CHP'liler serbest

CHP Kadıköy Gençlik Kolları Başkanı Berkay Tapan ve gençlik kolu yöneticisi 7 kişi 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonuna göndermede bulunan bildirileri dağıttıkları gerekçesiyle gözaltına alındı. CHP'liler, ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.
Yayınlanma tarihi: 22 Aralık 2018 Cumartesi, 16:52

[Haber görseli]

CHP Kadıköy Gençlik Kolları Başkanı Berkay Tapan ve gençlik kolu yöneticisi 7 kişi 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonuna göndermede bulunan bildirileri dağıttıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Gözaltına alındıklarını kişisel Twitter hesabından duyuran CHP Kadıköy Gençlik Kollar Başkanı Berkay Tapan, "17-25 Aralık Bildirilerimizi dağıtırken, polis tarafından gözaltına alındık. İfade vermek için bekletiliyoruz. Baskılara beraber direneceğiz!" ifadelerini kullandı. İlçe Başkanı Ali Narin de karakola geldi.

CHP'liler, ifade verdikten sonra serbest bırakıldı. Serbest bırakılan partilileri kalabalık bir CHP grubu karşıladı.

[Haber görseli]

KAFTANCIOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise gözaltıların serbest bırakılmasının ardından bir açıklama yaparak, "Arkamız sağlam:) Şeklen arkamızda, zihnen ise fersah fersah önümüzde CHP’nin Gençleri var ve bu gençler hakikatten gücünü alır, öyle iftiralara falan da pabuç bırakmazlar. Aklınızdan ve alnınızdan öperim" dedi.

[Haber görseli]

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Canan Kaftancıoğlu