Kapat
A+ A-

Bahçeli'den İnce'ye sert sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP'li Muharrem İnce'nin “Sadece bir yerel seçimi bekâ sorunu olarak millete anlatmak olsa olsa zekâ sorunu” şeklideki eleştirisine sert tepki gösterdi.
Yayınlanma tarihi: 24 Ocak 2019 Perşembe, 14:35

[Haber görseli]

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Spor Salonu’nda yapılan partisinin Aday Tanıtım Toplantısı’na katılarak konuşma yaptı. Bahçeli, konuşmasında CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye sert sözlerle yüklendi.

Muharrem İnce, Cumhur İttifakı'nın yerel seçimleri kazanamamasının ülke için beka sorunu olacağı yönündeki söylemi “Sadece bir yerel seçimi bekâ sorunu olarak millete anlatmak olsa olsa zekâ sorunu” diye eleştirmişti.

Bahçeli, İnce'nin eleştirisine şu ifadelerle yanıt verdi:

Malum zillet korosu hep bir ağızdan soruyor, '31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nin bekâyla ne ilgisi varmış.' Hezeyan çukuruna düşen zillet neferlerine göre, yerel seçimler ülke bekâsı için önemli değilmiş. İnce ince nifak taşları döşeyen, kıyıda köşede, orada burada partisinin genel başkanını hedef alan bir zat da, cumhurbaşkanı adaylığında yaşadığı şok ve hezimeti atlamadığından ağzından çıkanı kulağı duymayacak bir noktaya savrulmuştur. Aklı epey incelmiş bu zavallıya göre, sadece bir yerel seçimi bekâ sorunu olarak millete anlatmak, olsa olsa zeka sorunuymuş. Bu yaklaşımdan da uzak durulması lazımmış. Gerçi gafile kelam, nafile kelamdır, ama yine de biz hak edene hak ettiği gibi söyleyeceğiz. Bu ucube zihniyete layık olduğu muameleyi yapacağız. Vay densiz vay, bekayı zekâ sorunu olarak görmek ancak senin gibi mankurtların işidir, ancak senin gibi sabah başka, akşam başka konuşan çarkıfeleklerin üslubudur. Zillet beğenmedi, zillet sevinmedi, zillet takdir ve tebrik etmedi diye bekamızı yok mu sayacağız? Kaldı ki, CHP- İP- HDP- PKK- FETÖ’den oluşan, arkalarında Türk düşmanlarının bulunduğu zillet koalisyonu 31 Mart’ı beka görseydi, biz kendimizden şüphe eder, acaba doğru mu yapıyoruz diye kendimizi sorgulardık. Günahla sevap hiç aynı olur mu? Bekayla bozguncu emeller hiç yan yana gelir mi? Kimin ne söylediğinin önemi yoktur. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri beka seçimidir.

'FIRAT'IN DOĞUSU HAİNLERDEN TEMİZLENMEDİKTEN SONRA VATAN TEHLİKEDEDİR'

Bahçeli, ABD'nin 'Suriye'den çekildim, çekiliyorum' iddialarının her geçen gün anlam ve inandırıcılığını kaybettiğini ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Menbiç'te, Afrin'de ABD'li askerlere yönelik peş peşe manidar saldırılar gerçekleşiyor. Ve Türk milleti Fırat'ın doğusuna girilmesini, teröristlerin imha edilmesini sabırsızlıkla bekliyor. Kaybedilen her gün, her saat, her an aleyhimizedir. Fırat'ın doğusu hainlerden temizlenmedikten sonra vatan tehlikededir. Sınırlarımızdan başlayarak 30 kilometrelik derinliğe kadar bir güvenli bölge kurulacaksa, bunun denetim, kontrol ve yönetimi kesinlikle Türkiye'de olmalıdır. Başkalarının stratejik türbülansına kapılırsak tedavisi çok zor yaralar alırız. Başkalarının eline avucuna bakarsak, yenilgi üstüne yenilgi yaşarız. ABD'nin uluslararası hukuka tamamen aykırı, insanlık vicdanına, insan haklarına, devletlerin egemenlik haklarına bütünüyle ters teklif ve dayatmaları uygulanırsa, bilinsin ki, Orta Doğu'da önümüzdeki süreçte meydana gelecek olaylar bugünleri mumla aratacaktır. Güvenli bölge önerisini, terör örgütlerinin güvenliği için planlayanlar ateşle oynamaktadır. Türkiye'ye karşı güvenli bölge kurmayı aklından geçirenler gaflet ve dalaletin pençesindedir. Türkiye Cumhuriyeti milli güvenliğini tehdit eden terör örgütleriyle mücadelede hiçbir devletten, hiçbir güç odağından müsaade istemeyecek, izin alma sırasına girmeyecektir. Menbiç yol haritasına uymayan, PKK/YPG/PYD'yi Kürt kökenli kardeşlerimizle ilişkilendiren ABD, kontrollü ve yönetilebilir bir istikrarsızlık sarmalıyla aziz milletimizin sabrını test etmektedir. Kürt kökenli kardeşlerimizle terör öğütleri arasında bağ kurmak tarihe hakarettir, bin yıllık hukuka ihanettir, adalete ve vicdana karşı işlenmiş en vahşi cinayettir. Zalimlerin oyunu boşa çıkarılacaktır. Kuşku yok ki, Fırat'ın doğusundaki terör yuvalanması ifna edilecektir. Menbiç tepeden tırnağa arındırılmalıdır. Geçtiğimiz yılın Haziran ayında rotası çizilen Menbiç yol haritasına riayet edilmelidir. Geç kalırsak hainler gemi azıya alırlar."

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Devlet Bahçeli, Muharrem İnce