Karamollaoğlu: ''16 yıldır bütün yetki elinizdeyken ne yaptınız''

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu 'Cumhur ittifakı'nın, ülkenin sıkıntılarını muhalefete yüklediğini söyleyen Karamollaoğlu, ''16 yıldır bütün yetki elinizdeyken ne yaptınız 'Efendim muhalefet izin vermedi, verse dağlar devrilecekti, yer yerinden oynayacaktı'. Seçime giderken iftiralar, yalanlar başladı'' dedi. Karamollaoğlu, Erdoğan'ın SP'ye yönelik sözlerine ise, ''Sayın Cumhurbaşkanı geçmişte bizimle beraber çalıştı. O çok iyi bilir ki biz sözümüzün eriyiz, yalpa yapmayız, gerçekleri söyleriz'' şeklinde yanıt verdi.

13 Şubat 2019 Çarşamba, 16:44

SP lideri Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. İstanbul Kartal'da çöken binayla ilgili getirilen yayın yasağını eleştiren Karamollaoğlu, ''İktidar hem yayın yasağı koyuyor hem de enkazı bir an önce ortadan kaldırabilmek için seferberlik ilan ediyor. Biz gittiğimiz zaman bile hakikaten sıkıntılı durum devam ediyordu. Bu, ister istemez bize İstanbul'da beklenen depreme karşı 'Almamız icap eden tedbirleri aldık mı' sorusunu aklımıza getiriyor'' ifadelerini kullandı.

<haber-dikey:1245995,1246306,1246133,1243368,1242834,1243987>

'TÜRKİYE YÖNETİLMİYOR, SÜRÜKLENİYOR'

Karamollaoğlu, ''Bir binanın çökmesiyle büyük bir hengame yaşanıyorsa Allah saklasın, deprem anında birçok binanın çökmesi neticesinde, nasıl bir manzarayla kalabileceğimizi düşünmek, insanın aklını başından alıyor. Ne halde olduğumuzu anlama babında bu duyarsızlıkları milletimizin görmesi lazım. Türkiye yönetilmiyor, sürükleniyor sadece. Hangi sahayı ele alırsanız alın, biz hadiseler karşısında kendi belirlediğimiz politikaları uygulama yoluna gitmiyoruz sadece sürükleniyoruz diye konuştu'' dedi.

 '16 YILDIR BÜTÜN ÜLKE ELİNİZDEYKEN NE YAPTINIZ?'

'Cumhur ittifakı'nın, ülkenin bütün sıkıntılarının muhalefete yüklediğini söyleyen Karamollaoğlu, ''16 yıldır bütün yetki elinizdeyken ne yaptınız 'Efendim muhalefet izin vermedi, verse dağlar devrilecekti, yer yerinden oynayacaktı'. Seçime giderken iftiralar, yalanlar başladı. Özellikle Saadet Partisi'ni tenkit ederken, akla hayale gelmeyen yalan, yanlış, iftira ne varsa gündeme getiriyorlar. Saadet Partisi hiç olmayacağını deklare ettiği ittifakın içindeymiş. Türkiye'de, bütün seçim bölgelerinde, bin 389 seçim bölgesinde Saadet Partisi seçime girecek. Bizden başka bu tavrı sergileyen bir siyasi parti var mı Yok. Herkes ittifak yapmış, belediyeleri paylaşmış. Saadet Partisi her yerde seçime girerken, nasıl bir ittifak yapıyor, bu ittifakın içine girmediği halde Allah akıl fikir versin'' dedi.

 'BİZ BİRİLERİNİ 10 YOL KUCAĞIMIZDA BESLEYİP SONRA 'HAİN' İLAN ETMEDİK'

SP'nin 'terör destekçiliği' ile itham edildiğini söyleyen Karamollaoğlu, Sayın Cumhurbaşkanı geçmişte bizimle beraber çalıştı. O çok iyi bilir ki biz sözümüzün eriyiz, yalpa yapmayız, gerçekleri söyleriz. Bu millete zarar verecek hiçbir işin içinde Saadet Partisi bulunmamıştır. Biz birilerini alıp, 10 yıl kucağımızda besleyeceğiz sonra da onları 'hain' ilan edip, Türkiye'de meydana gelen bütün yanlışlıkları onların omuzlarına yükleyeceğiz. Ne o gaflete düşeriz ne de bu tavrı sergileriz diye konuştu.

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 31 Mart yerel seçim kampanyası kapsamında Sivas'ta düzenlenen mitingde, ''Kimler kimlerle iş tutuyor? CHP,HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi kol kola yürüyorlar. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu'' ifadelerini kullanmıştı.

'81 MİLYONU BAKKAL DÜKKANLARIYLA DOYURAMAZSINIZ'

Karamollaoğlu, belediyelerce kurulan tanzim satış noktalarıyla ilgili ise, ''İktidar bütün meseleleri bir kenara bıraktı. Bir tarafta tank palet fabrikasını satıyor bir tarafta elde kalan son 15 şeker fabrikasını özelleştiriyor arkasından da bakkal dükkanı açmak için kolları sıvıyor. Bırak bakkal bakkallığını yapsın, sen de denetlemeni yap. Siz Türkiye'nin 81 milyonunu devletin açacağı bakkal dükkanlarıyla doyuramazsınız. Bu yol gidilecek yol değil, ülkenin problemini çözecek yol değil. İktidarın bunu mutlaka görmesi, anlaması lazım. Uçuruma götürüyorsunuz sadece siz değil ülkeyi de beraber sürüklüyorsunuz. Allah'tan korkun. Başkalarına bahane bulacağınıza bir uyanın, silkinin. Bir uykunun içindeler'' ifadelerini kullandı.

'BEN NE BİLEYİM MERMİNİN FİYATINI'

Tanzim satış noktalarıyla fiyatların kısmen geri çekildiğini belirten Karamollaoğlu, ''Bu kısmi geri çekiliş, ekonominin düzeldiği manasına kesinlikle gelmez. Çünkü Cumhurbaşkanı, az çok bunu da gördüğü için 'beka' problemimiz var ya o zaman silah kullanacağız ya silah kullanacağımız zaman su gibi mermi akacak ya 'Bir merminin fiyatını biliyor musunuz' diyor. Ben ne bileyim, merminin fiyatını, sen yaparsın. Bu millet karnını doyuracak; ekmeğin, domatesin, patatesin, biberin fiyatını bilmek istiyor. Ne alakası var merminin fiyatıyla sebze- meyve fiyatını karşılaştırmanın. Kabahati birine yıkacak. O da gelip, mermi fiyatlarına dayanıyor. Terörle böyle mücadele olmaz. Terörle mücadelede ciddi bir strateji belirlenir, onun üzerine inşa edilir bu mücadele; vatandaşı suçlayarak değil'' dedi.