Kapat
A+ A-

23 Şubat’taki PM ‘kadük’ kaldı

PM üyeleri ‘toplantının anlamsız olacağı’ gerekçesiyle söz konusu talebi geri çekti.
Yayınlanma tarihi: 22 Şubat 2019 Cuma, 01:08

[Haber görseli]

CHP’de bazı adaylara tepki göstererek, olağanüstü toplantı çağrısı yapan 12 muhalif Parti Meclisi (PM) üyesi; aday listelerinin seçim kurullarına sunulmasından sonra toplantının anlamsız olacağı gerekçesiyle söz konusu taleplerini geri çekti.

Ortak açıklama yapan 12 muhalif üye “YSK takvimini ve parti tüzüğümüzü de göz önüne alarak yaptığımız uyarıların hepsi göz ardı edilmiş, dilekçemizin genel merkezimize ulaştığı andan itibaren söz konusu toplantı için yeterli zaman olmasına rağmen, olağanüstü PM toplantısı, aday listelerinin tesliminden ve hatta itiraz süresinin bile bitiminden sonraki bir tarihe konulmuştur. Yaşanılan bu durumla, ne yazık ki örgütümüzün ve CHP’ye gönül veren milyonların sesini duymaya ve bu sesle ortaklaşarak partimizin gücünü ve başarısını artırmaya dönük bir fırsatın kaçırılmış olduğu açıktır” dedi. Muhalif üyelerinin taleplerini geri çekmesi üzerine 23 Şubat’ta yapılacak PM toplantısının salt çoğunluğun sağlanamayacağı gerekçesiyle gerçekleşmemesi bekleniyor.

CHP’DE İSTİFALAR SÜRÜYOR

CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Burak Danışık ve CHP Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanı Atakan Taşyürek görevlerinden istifa etti. Danışık, belediye meclis üyeliği listesine müdahale edildiği gerekçesiyle, Taşyürek de gençlik kotasının uygulanmaması nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş da yaptığı açıklamada “Üyeye dayalı önseçimi kaldıran, örgütü yok sayan genel merkez yönetimi listeleri eş - dost - akraba ile doldurdu. Bunun siyasetteki adı NEPOTİZM’dir!” dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Barış Yarkadaş

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler