Kapat
A+ A-

İYİ Parti'den Süleyman Soylu'ya sert tepki: Maksadı damattan yediği omuzu unutturmak ise...

İçişleri Bakanı Soylu'nun Meral Akşener'le ilgili 'Tansu Hanım'a ihanet etti. Nasıl ihanet ettiğini de söylerim' sözlerine İYİ Partili Temizer yanıt verdi. 'Boş tehditlerine devam etmesinde sakınca yoktur. Konuşmaktan fazlasına ise yüreği yetmez" dedi.
Yayınlanma tarihi: 17 Mart 2019 Pazar, 13:27

[Haber görseli]İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Temizer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Refahyol döneminde İçişleri Bakanı olan Meral Akşener ile ilgili “Tansu (Çiller) Hanım’a ihanet etti. Hadi ‘yok’ desin bakalım. Nasıl ihanet ettiğini de söylerim. 28 Şubat’ta kimlerle iş tuttuğunu çıkıp söylerim” sözlerine yanıt verdi. Temizer, “Süleyman Soylu’nun maksadı damattan yediği omuzu unutturmak ise, boş tehditlerine devam etmesinde sakınca yoktur. Konuşmaktan fazlasına ise yüreği yetmez” diye konuştu.Temizer partilerinin ‘tehditlere boyun eğmeyeceğini’ söyledi ve “Düşmanlık diline prim vermeyeceğiz. Çamur siyasetini aziz vatandan def edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2 Ağustos 2018 tarihindeki Yüksek Askeri Şura toplantısı öncesinde omuz omuza çarpışmıştı. Görüntüler, “Kim kime omuz attı?” sorusuyla tartışılırken ikili arasında uzun zamandır gerginlik olduğu iddiası haberlere yansımıştı.

‘İFTİRA, HAKARET, TEHDİT’

Gazete Duvar'da yer alan habere göre İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Temizer, Erdoğan’ın ekonomik krizi unutturmaya çalıştığını söyleyerek, “Yerel seçimlerde yaşayacağı hezimetin önüne geçebilmek için partimize, Genel Başkanımıza ve seçmenlerimize yönelik iftira, hakaret ve tehditleri devam ediyor. İftiralarının tutmadığını ve tehditlerinin anında boşa çıkarıldığını gören Sayın Erdoğan, şimdi de geçmişte bu yöntemlerle devşirdiği bir takım genel başkan eskilerini sahaya sürmüştür” ifadelerini kullandı. Temizer, Bakan Soylu’nun AK Parti’ye geçmeden önceki sözlerini de hatırlatıp “Süleyman Soylu, bugün ise yeni sahibine yaranmak için İYİ Partı̇’ye ve Genel Başkanımıza dil uzatmaya kalkmaktadır” dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Meral Akşener, Yavuz Temizer, Berat Albayrak, Süleyman Soylu

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler