'Pontus' diyen başkan cümleyi anlamadı

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu hakkında Pontus imasında bulunan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İmamoğlu'nun 'eşitlik'ten bahsettiği cümle için 'ayrıştırmıştır' dedi.
Yayınlanma tarihi: 18 Haziran 2019 Salı, 10:07

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu hakkında 'Pontus' imasında bulunan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İmamoğlu'nun "Bağcılar’daki çocuk ile Kadıköy’deki çocuğu eşitlemeye geliyoruz" sözleri için "Esenlerli ve Bağcılarlı çocuklarımızı, Bakırköylü ve Kadıköylü çocuklarımız ile kıyaslayarak ayrıştırmış ve ötekileştirmiştir." şeklinde bir iddiada bulundu.

İmamoğlu'nun, rakibi Yıldırım'la birlikte katıldığı programda "Biz bu milleti eşitlemeye geliyoruz, Bağcılar’daki çocuk ile Kadıköy’deki çocuğu eşitlemeye geliyoruz. Mahalleye demokrasiyi getirirsek bu şehirde kimsenin sorunu kalmaz. Partizanlığın yok edilmesiyle sadece ben değil, Sayın Yıldırım da mücadele etmeli, tek kişinin iradesi değil; 16 milyonun iradesi olacak." şeklindeki açıklaması hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Göksu, "CHP adayının her gün bir “öteki” yüzü daha ortaya çıkıyor. Dün akşamki TV programında Esenlerli ve Bağcılarlı çocuklarımızı, Bakırköylü ve Kadıköylü çocuklarımız ile kıyaslayarak ayrıştırmış ve ötekileştirmiştir. CHP adayının bu tavrını kınıyorum. Esenlerli ve Bağcılarlı kardeşlerimiz 23 Haziran bu tutuma gerekli cevabı vereceklerdir." dedi.

A+ A-