Kapat
A+ A-

Davutoğlu'dan kavgayı başlatan Gökçek'e sert mesaj

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde Habertürk'te canlı yayınlanan programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
Yayınlanma tarihi: 28 Mart 2015 Cumartesi, 10:11

[Haber görseli]


Ahmet Davutoğlu, Arınç-Gökçek polemiği hakkında "Bana aktarılmadan, Twitter üzerinden konuşulmamalıydı. Her ikisiyle de görüştüm. 'Bir daha böyle bir tavır görmek istemiyorum' dedim" dedi. Cumhurbaşkanı ile bu hafta 3 kez görüştüklerini belirten Davutoğlu, 'Bazen farklı olan görüşümü cumhurbaşkanımıza söylerim. O da aynı açıklıkla söyler. Acaba Ahmet bey kırılır mı demez' ifadelerini kullandı.
Davutoğlu, katıldığı bir televizyon programında şunları söyledi:

MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI MUHALEFETE BELİRLETTİK

(Nasıl bir seçim hazırlığı var) Bir batı şehrinde bir doğu şehrinde olacağız. Zihnimde Türkiye’nin haritası var. Tepeden bakmak doğru değil. Halkın nabzını tutacaksınız. Aday adayı olarak rekor talep oldu. 6 bin 232 kişi müracaat etti. Tüm il başkanlarımı dinledim. ilçelerimin dahi problemlerini biliyorum. İlk defa teşkilatlarımıza soruyoruz. Oradan STK’lara sorduk. Sandıklar kurduk. Görmek istedikleri adayları aldık. 113 bin kişi anketimize katıldı. CHP’lisi, MHP’lisi geldi görüşünü beyan etti. Diğer partiler tek renklidir. Birbirine benzer. Bizim hedefimiz Türkiye’nin bütün renklerini temsil etmek. İddialı olmanız gerekiyor. Bize sadık olacakları değil millete sadık olacak isimleri arıyoruz. Ahlaki vasıfları göz önüne aldık. Bazı müracaatlar var. bazı isimler üzerinde çalışıyoruz. Bunları burada söylemek doğru değil. Başlarken aa dedirtirsiniz. Şöhretli isimlerdir. Önemli olan bitirirken oh dedirtmek lazım.

BAŞBAKAN OLMAK İÇİN KULİS YAPMADIM

(Cumhurbaşkanı ile aranızda sorun mu var)Çatışma yok. Sorun yok. Tayyip Erdoğan ile Davutoğlu yeni tanışmadılar. Bir birimizden emniyet içinde olduğumuz bir geçmişimiz var. Ünvan sahibiyken tanışmadık. Abdullah Gül ile de aydı. Başbakanlık teklifinde ne Cumhurbaşkanımız bana sordu. Ne de ben ona. Hiç bir kulis çalışmam olmadı. Hırsla yönelmedim. Ama hırsla çalışırım. Cumhurbaşkanı o zaman bu konuyu hiç bana açmadı. Söylemedi de. Orada ilan edildi. Sadece hissettim. Aralarında sorun var diyenleri sükut-u hayale uğratırım. Bana Başbakanlık ilan edilecek dediler. Gittim. O ana kadar Cumhurbaşkanı benimle konuşmadı.

HAKAN ŞÜKÜR ÖRNEĞİ

7 Haziran'daki seçimler öncesi 'AK Parti'de sürpriz adaylar olacak mı?' tarzındaki soruya 'Bazı müracaatlar var. Bunları burada çok zikretmek doğru değil. Önemli olan bittiğinde "iyi oldu" dedirtmek.' şeklinde cevaplayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakan Şükür hakkında isim vermeden şu sözleri söyledi:

"Bizim için önemli olan yola çıkarken bir adayın büyük sükse yapması değil görev sona erdiğinde 'çok iyi çalıştı' dedirtebilmesidir. Bunun örneğini yaşadık. Bir futbol adamımızın davranışları ortada."

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ahmet Davutoğlu, Hakan Şükür, Abdullah Gül

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler