Kapat
A+ A-

CHP'de önseçim... İl il tam liste

CHP Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Kütahya, Sinop, Erzincan, Niğde, Bartın, Karaman ve Yozgat'ta ön seçim heyecanı yaşandı. İşte ön seçim sonuçları ve detaylar.
Yayınlanma tarihi: 29 Mart 2015 Pazar, 09:09

[Haber görseli]

CHP'de Parti Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda 45 seçim bölgesinde hakim denetiminde önseçimler yapıldı. 760 bin CHP'li, 364 milletvekili adayını belirlemek için yapılan seçimlerde sandık başına gitti.

FOTO GALERİ - CHP'de seçim heyecanı

İŞTE İL İL ÖNSEÇİM SONUÇLARI

ANKARA 1. BÖLGE (6 VEKİL ÇIKARDI)

1. Kontenjan,
2. Necati Yılmaz
3. Kontenjan,
4. Aylin Nazlıaka
5. Kontenjan
6. Ali Haydar Hakverdi
7. Kontenjan,
8. Hikmet Tepe

ANKARA 2. BÖLGE (4 VEKİL ÇIKARDI)

1. Kontenjan
2. Murat Emir
3. Kontenjan
4. Nihat Yeşil
5. Ali Rıza Erbay
6. Celalettin Koç

İSTANBUL 1. BÖLGE (11 VEKİL ÇIKARDI)

1. Kontenjan
2. Gamze İlgezdi
3. Kontenjan
4. Barış Yarkadaş
5. Kontenjan
6. Mahmut Tanal
7. Kontenjan
8. Oğuz Kaan Salıcı
9. Kontenjan
10. Onursal Adıgüzel
11. Ali Özcan
12. Metin Ağırman
13. Kadir Gökmen Öğüt

İSTANBUL 2. BÖLGE (9 VEKİL ÇIKARDI)

1. Kontenjan
2. Aykut Erdoğdu
3. Kontenjan
4. Dursun Çiçek
5. Kontenjan
6. Gülay Yedekçi
7. Kontenjan
8. Didem Engin
9. Mustafa Sarıgül
10. Yüksel Mansur Kılıç
11. Cengiz Alp

İSTANBUL 3. BÖLGE (9 VEKİL ÇIKARDI)

1. Kontenjan
2. İlhan Cihaner
3. Kontenjan
4. Ali Şeker
5. Kontenjan
6. Eren Erdem
7. Kontenjan
8. Zeynel Emre
9. Kontenjan
10. SibelÖzdemir
11. Emine Gülizar Emecan

İZMİR 1. BÖLGE (6 VEKİL ÇIKARDI)

1. Kontenjan
2. Musa Çam
3. Kontenjan
4. Tacettin Bayır
5. Kontenjan
6. Ali Yiğit
7. MuratBakan
8. Muhsin Kurt

İZMİR 2. BÖLGE (6 VEKİL ÇIKARDI)

1. Kontenjan
2. Kemal Kılıçdaroğlu
3. Kontenjan
4. Mustafa Balbay
5. Kontenjan
6. Atila Sertel
7. Kamil Okyay Sındır
8. Ali Engin

Afyonkarahisar (1): Burcu Kayıkcı, Mehmet Ali Ecer, Mehmet Tuğrul Akkuş

Aksaray (0): Mehmet Öztürk, Haşmet Tekin Ökçe

Amasya (1): Mustafa Tuncer, Ramis Topal, Devrim Ersoy

Antalya (5): Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Kontenjan, Mustafa Akaydın, Devrim Kök, Figen Çalıkuşu, Rafet Zeybek

Aydın (3): Kontenjan, Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız, Mehmet Fatih Atay, Ferda Çağlar Erkut

Balıkesir (3): Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça, Fikret Şahin, Ali Kemal Deveciler

Bartın (1): Muhammet Rıza Yalçınkaya, Aysu Bankoğlu

Bolu (1): Tanju Özcan, Yusuf Renkli, Mehmet Burak Cop

Burdur (1): Mehmet Göker, Kadir Koç, Okan Kurd

Bursa (5): Ceyhin İrgil, Lale Karabıyık, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Mustafa Şenyurt, Asüde Şenol

Bilecik (0): Yaşar Tüzün, Ali Çağatay Karaahmet

Çanakkale (2): Muharrem Erkek, Bülent Öz, Ahmet Küçük, Ali Sarıbaş

Çorum (1): Tufan Köse, Muharrem Bozdoğan, Dinçer Solmaz

Denizli (2): Melike Basmacı, Kazım Arslan, Gülizar Biçer Karaca, Adil Demir

Düzce (0): Zafer Teber, Ali Fuat Şaşoğlu

Edirne (1): Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan

Erzincan (1): Erdoğan Özyalçın, Yalçın Tanrıverdi

Giresun (1): Bülent Yener Bektaşoğlu, Selahattin Karaahmetoğlu, İbrahim Akgün

Isparta (1): İrfan Bakır, İsa Önder Dinçtürk

Karabük (0): Cevdet Akay

Karaman (0): Mustafa Cem Kağnıcı

Kırıkkale (0): Murat Çakırca, Ziya Kavlak

Kırklareli (1): Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu

Kırşehir (0): Yılmaz Zengin

Kilis (0): Mehmet Akif Perker

Konya (1): Mustafa Hüsnü Bozkurt, Gülsüm Filorinalı, Mehmet Turgay Bilge

Kütahya (0): Ali Fazıl Kasap, Mehmet Aydın Uzun, Fisun Yıldız

Manisa (3): Özgür Özel, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer, Mustafa Başgülşen, Sabri Temel

Nevşehir (0): Hilmi Bülent Tekiner, Cuma Yorgancı

Niğde (1): Doğan Şafak, Sevgi Özbek

Ordu (1): Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel

Osmaniye (0): Nihat Çerçi, Murat Koluçolak

Samsun (2): Kemal Zeybek, Hayati Tekin, Neslihan Hancıoğlu

Sinop (1): Barış Karadeniz, Mustafa Acun

Sivas (1): Ali Akyıldız, Haydar Gölbaşı

Trabzon (1): Haluk Pekşen, Ali Türen Öztürk

Uşak (1): Özkan Yalım, İsmet Akın

Yozgat (0): Hasan Aslan Nurdoğdu, Zeynep Kılınçaslan

EĞİLİM YOKLAMASI YAPILAN İLLER

Adana (4): Elif Doğan Türkmen, Kontenjan, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan, Kontenjan, Müzeyyen Şevkin

Kayseri (1): Çetin Arık, Kontenjan

Muğla (3): Akın Üstündağ, Kontenjan, Nurettin Demir, Burak Erbay

Malatya (1): Veli Ağbaba, Hulusi Porgalı

Adıyaman (0): Selçuk Tabak, Abdurrahman Tutdere

Kahramanmaraş (1): Kamil Dalkara, Kontenjan

Mersin (4): Kontenjan, Hüseyin Çakmak, Fikri Sağlar, Kontenjan, Serdal Kuyucuoğlu

Tekirdağ (3): Kontenjan (Faik Öztrak), Candan Yüceer, Emre Köprülü, İlhami Özcan Aygün.

Zonguldak (2): Şerafettin Turpçu, Kontenjan, Deniz Yavuz Yılmaz

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler