Eski genel başkan yardımcısı Adnan Keskin liste dışı kaldı

CHP'de yapılan önseçimlerde; Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ve bir dönem genel başkan yardımcılığı da yapan Adnan Keskin adaylık listesine giremedi.

29 Mart 2015 Pazar, 23:37

CHP'nin Denizli'de gerçekleştirdiği ön seçimde, mevcut milletvekillerinden Adnan Keskin, milletvekili aday listesi sıralamasına giremedi.

CHP'nin 7 Haziran'da yapılacak TBMM 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde adaylarını belirlemek üzere ön seçim yaptığı 41 il arasında yer alan Denizli'de, 7 kişilik milletvekili aday listesine girmek için 23 aday adayı yarıştı.

Ön seçim sonucuna göre, Melike Basmacı 6 bin 891, Kazım Arslan 6 bin 609, Gülizar Biçer Karaca 5 bin 798, Adil Demir 5 bin 602, Ahmet Divarcı 3 bin 280, Halis Ödel 2 bin 893 ve Ali Asker Kantürk 2 bin 791 oyla CHP listesinden milletvekili adayı olmaya hak kazandı.

Bir dönem CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten milletvekili Adnan Keskin, 2 bin 780 oyla sekizinci olup, sıralamaya giremedi.

DİLEK AKAGÜN YILMAZ DA SIRALAMAYA GİREMEDİ

Ön seçimde, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz da milletvekili aday listesi sıralamasına giremedi.

Uşak'ta, 3 kişilik milletvekili aday listesine girmek için 10 aday adayı yarıştı.  Ön seçim sonucuna göre, Özkan Yalım 3 bin 315, İsmet Akın 2 bin 83, Mustafa Aydın 2 bin 50 oyla CHP listesinden milletvekili adayı olmaya hak kazandı. Listeye giremeyen CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'ın, dördüncü sırada yer aldığı bildirildi.

CHP İl Başkanı Ferit Celal Güray, ön seçimin demokratik olgunlukla sona erdiğini ifade ederek, adaylara ve partililere teşekkür etti.

Seçimi birinci sırada tamamlayan Özkan Yalım ise Uşak'tan iki milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Dilek Akagün Yılmaz son olarak  Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Dersim olayları için özür dilemesine tepki göstermesiyle gündeme gelmiş ve Tanrıkulu için "CHP adına böylesi bir özrü dilemeye hakkı da yoktur haddi de yoktur" ifadelerini kullanmıştı. (ntv.com.tr)