Kapat
A+ A-

CHP'nin aday listesi belli oldu

CHP, 1 Kasım seçimi için milletvekili aday listelerini belirledi. Parti, 7 Haziran’da seçilen milletvekillerinin büyük bölümünü korudu. İşte CHP'nin YSK'ya teslim ettiği aday listesi.
Yayınlanma tarihi: 18 Eylül 2015 Cuma, 21:24
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan Parti Meclisi 1 Kasım Milletvekili listelerine son şeklini verdi. CHP, listelerinde yer alan yeni isimlerle 7 Haziran seçimlerine göre önemli oy artışı hedefliyor. YSK'ya teslim edilen listelerde, 7 Haziran Genel Seçimlerinde milletvekili seçilen 131 ismin 128'i yerlerini korudu.
 
Basın İş Eski Genel Başkanı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Erdoğdu CHP'nin milletvekili listelerinde öne çıkan yeni isimler oldu.  Akkaya, İstanbul 1'inci bölge 11'inci sıradan, Erdoğdu İstanbul 3'üncü Bölge 10'uncu sıradan milletvekili adayı gösterildi. Erdoğdu'nun seçim bölgesinde kadınlar lehine bir başka değişiklik de Sibel Özdemir için gerçekleşti.  7 Haziran seçimlerinde 10'uncu sırada yer alan Sibel Özdemir kontenjan adaya ayrılan 9'uncu sıraya yükseltildi.

 
İŞTE CHP'NİN İL İL ADAY LİSTESİ

ADANA: 1. Elif Doğan Türkmen, 2. Zülfikar İnönü Tümer, 3. İbrahim Özdiş, 4. Aydın Uslupehlivan, 5. Burhanettin Bulut, 6. Müzeyyen Şevkin, 7. Orhan Toklu, 8. Nesrin Göçhan, 9. Kemal Derin, 10. Rukiye Çinkılıç, 11. Yüksel Karaaslan, 12. Gülcan Abalı, 13. İbrahim Demir, 14. Etem Tok.

ADIYAMAN: 1. Sıddık Şahin, 2. Fatma Ulubey, 3. Deniz Çakmak, 4. Mustafa Hakkan Kılınç, 5. Zeynep Saya.

AFYONKARAHİSAR: 1. Burcu Köksal, 2. Hatice Gök, 3. Bekir Kasap, 4. İsmahan Nergiz, 5. Adnan Çelik.

AĞRI: 1. Kazım Güzel, 2. Erkan Sayan, 3. Mehmet Sıddık Yel, 4. Kasım Aslan.

AKSARAY: 1. İsmail Hakkı Açıkalın, 2. Meral Koçar, 3. Hasan Ali Elibol.

AMASYA: 1. Mustafa Tuncer, 2. Hasan Acar, 3. Arife Serpil Saraçoğlu.

ANKARA 1. BÖLGE: 1. Ayşe Gülsün Bilgehan, 2. Necati Yılmaz, 3. Tekin Bingöl, 4. Aylin Nazlıaka, 5. Levent Gök, 6. Ali Haydar Hakverdi, 7. Bülent Kuşoğlu, 8. Ali Balkız, 9. Gamze Taşcıer, 10. Mehmet Hadimi Yakupoğlu, 11. Selahattin Emre, 12. Sema Aksoy, 13. Faruk Özdemir, 14. Erdoğan Kılıç, 15. Turhan İçli, 16. Sezgin Kaya, 17. Ahmet Ersen Özsoy, 18. Muratcan Işıldak.

ANKARA 2. BÖLGE: 1. Şenal Sarıhan, 2. Murat Emir, 3. Ahmet Haluk Koç, 4. Nihat Yeşil, 5. Ali Rıza Erbay, 6. Celalettin Koç, 7. Semra Dinçer, 8. Barış Ozan Vural, 9. Ali Yılmaz, 10. Selma Ergen, 11. Abidin Şahin, 12 Emre Aydın, 13 Canan Güllü, 14. Erol Bektaş,

ANTALYA: 1. Niyazi Nefi Kara, 2. Deniz Baykal, 3. Çetin Osman Budak, 4. Mustafa Akaydın, 5. Devrim Kök, 6. Figen Albuga Çalıkuşu, 7. Rafet Zeybek, 8. Nusret Bayar, 9. Deniz Filiz, 10. Sultan Yegen, 11. Sevindik Gizli, 12 Cavit Arı, 13 Barış İşbilen, 14. Meral Mengi.

ARDAHAN: 1. Öztürk Yılmaz, 2. Erdem Uyğur.

ARTVİN: 1. Uğur Bayraktutan, 2. Musa Ulutaş.

AYDIN: 1. Bülent Tezcan, 2. Metin Lütfi Baydar, 3. Hüseyin Yıldız, 4. Mehmet Fatih Atay, 5. Tayfun Talipoğlu, 6. Ferda Çağlar Erkut, 7. Fulya Üstündağ.

BALIKESİR: 1. Mehmet Tüm, 2. Ahmet Akın, 3. Namık Havutça, 4. Ensar Aytekin, 5. Fikret Şahin, 6. Ali Kemal Deveciler, 7. Ali Er, 8. Neşe Zengin İğdır.

BARTIN: 1. Muhammet Rıza Yalçınkaya, 2. Aysu Bankoğlu.

BATMAN: 1. Mansur Obut, 2. Orhan Cihan, 3. Hamit Keskin, 4. Kemal Demir.

BAYBURT: 1. Murat Bülbül, 2. Tahsin Demir.

BİLECİK: 1. Yaşar Tüzün, 2. Hüseyin Elmas.

BİNGÖL: 1. Kazım Alınak, 2. Kemal Satıcı, 3. Hüseyin Negüzel.

BİTLİS: 1. Veysi Uyanık, 2. Ferhat Şahin, 3. İsmail Nacar.

BOLU: 1. Tanju Özcan, 2. Mehmet Burak Cop, 3. Elfaz Temiz.

BURDUR: 1. Mehmet Göker, 2. Kadir Koç, 3. Okan Kurd.

BURSA: 1. Lale Karabıyık, 2. Ceyhun İrgil, 3. Orhan Sarıbal, 4. Erkan Aydın, 5. Nurhayat Altaca Kayışoğlu, 6. Mustafa Şenyurt, 7. Asüde Şenol, 8. Nuray Çohan, 9. İsmet Karaca, 10. Deniz Baykal, 11. Şadi Özdemir, 12 İnan Keser, 13 Fatma Belgin Gökçe, 14. Fevzi Sayan, 15. Suna Soydaş, 16. Semih Özdemir, 17. Özkan Kayaoğlu, 18. Alpay Aydın.

ÇANAKKALE: 1. Muharrem Erkek, 2. Bülent Öz, 3. Metin Ümit Ural, 4. Adil Can.

ÇANKIRI: 1. Murat Berat Atalay, 2. Nermin Aydınlı.

ÇORUM: 1. Tufan Köse, 2. Muharrem Bozdoğan, 3. Dinçer Solmaz, 4. Saim Topgül.

DENİZLİ: 1. Melike Basmacı, 2. Kazım Arslan, 3. Gülizar Biçer Karaca, 4. Adil Demir, 5. Ahmet Divarcı, 6. Halis Ödel, 7. Azmi Ermiş.

DİYARBAKIR: 1. Naci Sapan, 2. Hüseyin Cihan Taşkıran, 3. İlhan Baran, 4. Hamit Fidan, 5. Nurdan Erdiş, 6. Serdar Kılıçoğlu, 7. Recep Leygara, 8. Emrah Anlı, 9. Aslı Açıkgöz, 10. Mehtap Uluba, 11. Engin Dayanık.

DÜZCE: 1. Zafer Teber, 2. Zekeriya Yanmaz, 3. Abdullah Şahin.

EDİRNE: 1. Okan Gaytancıoğlu, 2. Erdin Bircan, 3. Gürkan Güneser.

ELAZIĞ: 1. Fatih Gürsul, 2. Fevzi Şengezer, 3. Yılbay Çelik, 4. Lale Aydın

ERZİNCAN: 1. Erdoğan Özyalçın, 2. Yalçın Tanrıverdi

ERZURUM: 1. Tuncer Aktaş, 2. Yavuz Polat, 3. Orhan Bozkurt, 4. Haydar Bulut, 5. Hakan Cebeci, 6. Necip Aktaş.

ESKİŞEHİR: 1. Gaye Usluer, 2. Utku Çakırözer, 3. Cemal Okan Yüksel, 4. Metin Tomsuk, 5. Erdal Çakıcıer, 6. Erdal Caferoğlu.

GAZİANTEP: 1. Akif Ekici, 2. Mehmet Gökdağ, 3. Ali Peri, 4. Coşkun Özkaya, 5. Naci Kılıç, 6. Hasan Şahin, 7. Adile Merve Altınbaş, 8. Fatma Kılıç, 9. Mehmet Turan Gündoğdu, 10. Cemal Çankaya, 11. Hakan Korkmaz, 12 Hasan Aktaş.

GİRESUN: 1. Bülent Yener Bektaşoğlu, 2. Basri Gürsoy, 3. İbrahim Akgün, 4. Sevgi Utlu Güngör.

GÜMÜŞHANE: 1. Evren Murat Öztekin, 2. Rüstem Akdemir.

HAKKARİ: 1. Şükrü Çivi, 2. Melek Çallı, 3. Giyasettin Koç.

HATAY: 1. Hilmi Yarayıcı, 2. Mevlüt Dudu, 3. Serkan Topal, 4. Birol Ertem, 5. Mehmet Riyat Kırmızıoğlu, 6. Servet Mullaoğlu, 7. Döndü Dilan Bedir, 8. Mehmet Gözel, 9. Bilgen Duman, 10. Sonay Aykut.

IĞDIR: 1. Halil Duman, 2. Fatma Zor.

ISPARTA: 1. İrfan Bakır, 2. İsa Önder Dinçtürk, 3. Mustafa Ceyhan, 4. İzzet Beydoğan.

İSTANBUL 1. BÖLGE: 1. Şafak Pavey, 2. Gamze Akkuş İlgezdi, 3. Gürsel Tekin, 4. Barış Yarkadaş, 5. Mehmet Akif Hamzaçebi, 6. Mahmut Tanal, 7. İlhan Kesici, 8. Oğuz Kaan Salıcı, 9. Onursal Adıgüzel, 10. Ali Özcan, 11. Yakup Akkaya, 12 Metin Ağırman, 13 Kadir Gökmen Öğüt, 14. Cem Haydar Bektaş, 15. Birsen Tursun Demirel, 16. İrfan Karacan, 17. Berhan Şimşek, 18. Derya Şentürk, 19. Necdet Saraç, 20. Hasan Uzunyayla, 21. İlkay Orhan, 22. Erkan Başboğa, 23. Nurettin Sarıbal, 24. Hüsniye Kaya, 25. Özgen Nama, 26. Süleyman Güzel, 27. İsmail Altay, 28. Süleyman Bayraktutan, 29. Havana Başaran, 30 Umut Çakır, 31. Yelda Gargun.

İSTANBUL 2. BÖLGE: 1. Selina Doğan, 2. Aykut Erdoğdu, 3. Mustafa Sezgin Tanrıkulu, 4. Dursun Çiçek, 5. Süleyman Sencer Ayata, 6. Gülay Yedekci, 7. Kadri Enis Berberoğlu, 8. Didem Engin, 9. Mustafa Sarıgül, 10. Çetin Soysal, 11. Melda Onur, 12. Yüksel Mansur Kılınç, 13. Cengiz Alp, 14. Çiğdem Anad, 15. Gül Yüksel, 16. Zeynel Öztürk, 17. İnan Güney, 18. Özgür Koçak, 19. Güven Karataş, 20 Mustafa Ozan Şer, 21. Yusuf Ergüven, 22. Kemal Büyükbayrak, 23. Fatma Genç, 24. Fidan Aslan Eroğlu, 25. Kadir Demirgöz, 26. Halit Özyurt.

İSTANBUL 3. BÖLGE: 1. Bihlun Tamaylıgil, 2. İlhan Cihaner, 3. Engin Altay, 4. Ali Şeker, 5. Erdoğan Toprak, 6. Eren Erdem, 7. Mehmet Bekaroğlu, 8. Zeynel Emre, 9. Sibel Özdemir, 10. Seyhan Erdoğdu, 11. Fevzi Gümüş, 12. Emine Gülizar Emecan, 13. Ali Özgündüz, 14. Gökhan Gümüşdağ, 15. Süleyman Çelebi, 16. Çetin Çapan, 17. Efkan Bolaç, 18. Özgür Karabat, 19. Hüseyin Özkahraman, 20 Erhan Bozan, 21. Tülay Ateş, 22. Mehtap Albayrak, 23. Rıza Akpolat, 24. Kemal Çebi, 25. Şahanım Meter, 26. Taşkan Uysal, 27. Selçuk Müsnat Hazinedar, 28. Özlem Durdağı Dokuyucu, 29. Türkan Kebeci, 30 Başak Merih Eriçok, 31. Seda Önder.

İZMİR 1. BÖLGE: 1. Selin Sayek Böke, 2. Musa Çam, 3. Ahmet Tuncay Özkan, 4. Tacettin Bayır, 5. Özcan Purçu, 6. Ali Yiğit, 7. Murat Bakan, 8. Muhsin Kurt, 9. Ali Hıdır Uludağ, 10. Ednan Arslan, 11. Sevda Erdan Kılıç, 12. Nilay Kökkılınç, 13. Muzaffer Emir Cömert.

İZMİR 2. BÖLGE: 1. Zeynep Altıok, 2. Kemal Kılıçdaroğlu, 3. Zekeriya Temizel, 4. Mustafa Ali Balbay, 5. Aytun Çıray, 6. Atila Sertel, 7. Kamil Okyay Sındır, 8. Ali Engin, 9. Hüseyin Sezer, 10. Ülkümen Rodoplu, 11. Ali Kemal Elitaş, 12. Sibel Parmaksız, 1, 3. Nurgül Uçar Aktuğ.

KAHRAMANMARAŞ: 1. Ali Öztunç, 2. Alper Keten, 3. Eylem Çağraş, 4. İnan Kesen, 5. Mehtap Koçak, 6. Mustafa Gedik, 7. Yunus Pınar, 8. Bilge Kağan Taşkesen.

KARABÜK: 1. Erdoğan Dincel, 2. Gülsün Beniç.

KARAMAN: 1. Saim Sezen, 2. Yakup Selvi.

KARS: 1. Selami Yiğit, 2. Cengiz Daşdemir, 3. Saffet Özdemir.

KASTAMONU: 1. Hüseyin Selami Çelebioğlu, 2. Yılmaz Karakoç, 3. Orhan Dana.

KAYSERİ: 1. Çetin Arık, 2. İbrahim Bahçecioğlu, 3. Aşkın Genç, 4. Türker Tok, 5. Tülin Temel, 6. Şefika Aslı Eskici, 7. Mustafa Utku Sarı, 8. Kıvılcım Akdağ, 9. Nazlı Erdoğan.

KIRIKKALE: 1. Hasan Biçer, 2. Mustafa Demiral, 3. Adem Şahin.

KIRKLARELİ: 1. Türabi Kayan, 2. Vecdi Gündoğdu, 3. Mehmet Tuna Soykan.

KIRŞEHİR: 1. Osman Kök, 2. Mehmet Ali Ekici.

KİLİS: 1. Ali Tuna, 2. Reşit Tayfun Alan

KOCAELİ: 1. Fatma Kaplan Hürriyet, 2. Haydar Akar, 3. Tahsin Tarhan, 4. Turan Dumlu, 5. Cuma Karavar, 6. Mehmet Tamer Solakoğlu, 7. Kemal Nişancı, 8. Utkan Güneş, 9. Asude Fırat Özkan, 10. Yakup Törk, 11. Müzeyyen Topçu Tan.

KONYA: 1. Mustafa Hüsnü Bozkurt, 2. Ali Cemal Cömert, 3. Gülsüm Filorinalı, 4. Mehmet Turgay Bilge, 5. Deniz İndibi Çelik, 6. Hüseyin Yağcı, 7. Musa Gökçe, 8. Emine Balık, 9. Mehmet Gayretli, 10. Necati Sarıhan, 11. Sefer İpek, 12. Hakkı Dindar, 13. Dursun Kaplan, 14. Orhan Kaya.

KÜTAHYA: 1. Ali Fazıl Kasap, 2. Fisun Yıldız, 3. Hüseyin Dalkılınç, 4. Hüsnü İnanç.

MALATYA: 1. Veli Ağbaba, 2. Erdem Hüsnü Aslanoğlu, 3. Berna Karadaş, 4. Memba Kuşcu, 5. Yusuf Sürücü, 6. Etem Körükmez.

MANİSA: 1. Özgür Özel, 2. Mazlum Nurlu, 3. Tur Yıldız Biçer, 4. Mustafa Başgülşen, 5. Sabri Temel, 6. Abdullah Saka, 7. Zerrin Mastan, 8. Hayriye Hacet, 9. Hakan Tatar.

MARDİN: 1. Mehmet Muhittin Araç, 2. Abdülvahap Ay, 3. Bayram Adnan Kaya, 4. Abdülaziz Sayğın, 5. Abdulhalim Taş, 6. Şükrü Akman.

MERSİN: 1. Hüseyin Çamak, 2. Durmuş Fikri Sağlar, 3. Aytuğ Atıcı, 4. Serdal Kuyucuoğlu, 5. Sibel Gazi Tabel, 6. Ebru Çalışkan, 7. Seyit Özananar, 8. Semra Kabasakal, 9. Nevin Zaimoğlu, 10. Celal Çelik, 11. Şerife Arıcı Yıldız.

MUĞLA: 1. Akın Üstündağ, 2. Ömer Süha Aldan, 3. Nurettin Demir, 4. Burak Erbay, 5. Emrah Doğu, 6. Süleyman Girgin.

MUŞ: 1. Mustafa Fırat, 2. Yıldırım Paçal, 3. Ekrem Dizdaroğlu.

NEVŞEHİR: 1. Osman Fahri Ertik, 2. Mehmet Seyhan Duru, 3. Fulya Gülşen Altınsoy.

NİĞDE: 1. Ömer Fethi Gürer, 2. Sevgi Özbek, 3. Ramazan Ertan.

ORDU: 1. Seyit Torun, 2. Mustafa Adıgüzel, 3. İsa Maral, 4. Nuray Ataoğlu, 5. Zekai Sana.

OSMANİYE: 1. Nihat Çerçi, 2. Galip Kutlu Haktan, 3. Serpil Düzgün, 4. Zeynel Demirbüker.

RİZE: 1. Kemal Köymen, 2. Çetin Keçeli, 3. Ali Şahinler.

SAKARYA: 1. Engin Özkoç, 2. Hüseyin Avni Şahin, 3. Erdoğan Isır, 4. Ayhan Bal, 5. Elif Asiye Başer, 6. Ayşe Kılıç, 7. İlker Yılmaz.

SAMSUN: 1. Kemal Zeybek, 2. Hayati Tekin, 3. Şaban Sevinç, 4. Neslihan Hancıoğlu, 5. Müşfik Veysel Erdoğan, 6. Fatma Necile Çokay, 7. Şevki Yılmaz, 8. Cem Yılmaz, 9. Nurcihan Tomrukçu.

SİİRT: 1. Cemal Silah, 2. Özlem Gediz, 3. Mehmet Ali Engin Koyuncu.

SİNOP: 1. Barış Karadeniz, 2. Tugay Dincel.

SİVAS: 1. Ali Akyıldız, 2. Haydar Gölbaşı, 3. Ulaş Karasu, 4. Filiz Gür, 5. Mehmet Kavas.

ŞANLIURFA: 1. Mehmet Vedat Melik, 2. Ali Ersöz, 3. Sedat Sağır, 4. Hale Soran, 5. Akile Yektaş, 6. Mehmet Recai Üstündağ, 7. Murat Yazar, 8. Ferit Öncel, 9. Mehmet Faruk Gökkan, 10. Mahmut Han Şahin, 11. Hasan Kongül, 12. Kemal Eşsiz.

ŞIRNAK: 1. Mehmet Bilir, 2. Selahattin Uğur, 3. Muzaffer Cingü, 4. Salih Uğur.

TEKİRDAĞ: 1. Faik Öztrak, 2. Candan Yüceer, 3. Emre Köprülü, 4. İlhami Özcan Aygun, 5. Arzu Mandalı Sucu, 6. Şerafetdin Terzi.

TOKAT: 1. Kadim Durmaz, 2. Melih Yardımcı, 3. Hüseyin Tunç, 4. Şafak Bayındır, 5. Tahir Yıldırım.

TRABZON: 1. Haluk Pekşen, 2. Yavuz Karan, 3. Ahmet Kaya, 4. Murat Özçilingir, 5. Ali Türen Öztürk, 6. Cemil Bozbaş.

TUNCELİ: 1. Gürsel Erol, 2. Polat Şaroğlu.

UŞAK; 1. Özkan Yalım, 2. Ali Erdoğan, 3. İsmet Akın.

VAN: 1. Cemal Şen, 2. Mehmet Kurukcu, 3. Serap Alkan, 4. Kasım Beyaz, 5. Şanel Güloğlu, 6. Fırat Kuvetli, 7. Sıraceddin İldeş, 8. Nevzat Koç.

YALOVA: 1. Muharrem İnce, 2. Murat Ocak.

YOZGAT: 1. Onur Kaytan, 2. Ahmet Peker, 3. Ahmet Karahan, 4. Kemal Bayramoğlu.

ZONGULDAK: 1. Şerafettin Turpcu, 2. Ünal Demirtaş, 3. Harun Akın, 4. Deniz Yavuzyılmaz, 5. Buket Müftüoğlu.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler