Kapat
A+ A-

AKP'den Arınç ve '5. parti' açıklaması: Başarılı olamazlar

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, eski Başbakan Yardımcısı ve AKP'nin kurucularından Bülent Arınç'ın 'Bazılarına karşı sevgim azaldı' sözlerine cevap verdi. Hotar, "Mümkünse sevgisini korumasını dileriz" dedi. Hotar, kurulacağı iddia edilen '5. parti' hakkında da konuştu.
Yayınlanma tarihi: 26 Ekim 2015 Pazartesi, 14:28

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar CNN TÜRK özel yayınına katıldı. Hafta sonu eski Başbakan Yardımcısı ve AKP'nin kurucularından Bülent Arınç'ın yapmış olduğu, ''Bazılarına karşı sevgim azaldı'' sözlerine cevap verdi.

Hotar, ''Biz ileride çocuklarımıza anlatırken de tarih onu ya da bizi yazarken de saygın bir isim olarak yazsın. Onu bugüne kadar taşıyan, siyaseten var eden belli noktalarda çok önemli görevler veren kişilere karşı, anlayışa karşı hem saygısını hem de mümkünse sevgisini korumasını dileriz'' dedi.

AKP'DEN 5. PARTİ ÇIKAR MI?

'AKP'nin içinden 5. parti çıkar mı?' sorusuna ise, ''Bunu daha önce yapmak isteyenler oldu, mesela Erkan Mumcu mesela Abdüllatif Şener. Ama başarılı olamadılar. AK Parti'nin içinden böyle bir grup çıkacağını zannetmiyorum. Ama çıksalar bile başarılı olamazlar'' diye yanıt verdi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Bülent Arınç, Abdüllatif Şener, Erkan Mumcu

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler