Kapat
A+ A-

Arınç'tan HDP ve seçmeni yorumu

Viranşehir'e giden Başbakan eski yardımcısı Bülent Arınç, bir otelin salonunda partililer ile bir araya geldi. Salondaki kalabalığa hitap eden Arınç, HDP'yi oy aldığı millet yerine Kandil'i dinlemekle eleştirdi.
DHA
Yayınlanma tarihi: 27 Ekim 2015 Salı, 20:11

[Haber görseli]

HDP'yi oy aldığı millet yerine Kandil'i dinlemekle eleştiren Başbakan eski yardımcısı Bülent Arınç, "Bu eşkıyaların oradan buradan talimat almaktan başka bir şeyleri yoktur. PKK’lı terörist ölüyor, cenazesine gitmeyen milletvekili partiden ihraç ediliyor. Sen milletten mi, örgütten mi yanasın? Kandil’den yana mısın? Ey millet; bunlara oy veren 6 milyon insan Kandil’deki eli silahlı insanların hatırına oy vermediler" dedi.

"Herhalde Karayılan için oy vermediniz? Duran Kalkan için oy vermediniz? Bunlar örgütün silahlı elebaşlarıdır. Siz neye oy verdiniz? Bu parti güçlenirse çözüm süreci daha çabuk olur. Siyasi temsil gücü daha fazla olur diye oy verdiniz. Orada silah elinde olan eşkıya var. Burada elinde silah görülmeyen ama aynı zihniyette bir parti vardır. Bunun Türkiye’ye bir faydası yoktur."

Terör olaylarının son bulması ve silahların susması gerektiğini belirten Arınç, "Bir siyasi partinin yaptıklarına 'yeter' demenin vakti geldi. Artık böyle eylem istemiyoruz. Artık silahlar susacak. Öcalan böyle demişti. Halen silahlar konuşuyor. Halen tehdit ediyorlar. O tarafa dönüp 'yeter' diyemiyor. Zorla 'Ölenlerden dolayı biz de çok üzgünüz' diyorlar. Öldürenler için bir şey söyleyemiyorlar. Bizzat Kandil’den atanmış milletvekilleri öyle var ki sırf bu sözler söylenmesin diye komiserlik yapıyorlar" diye konuştu.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Bülent Arınç

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler