Kılıçdaroğlu: 1 Kasım'da birilerinin saltanatı yıkılacak

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Çorlu’da düzenlenen mitinginde vatandaşlara seslendi.

29 Ekim 2015 Perşembe, 20:42

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım 1922’nin saltanatın yıkıldığı tarih olduğunu hatırlatarak, “Şimdi de birilerinin saltanatı var. Birilerinin ağzından çıkan kanun hükmünde oluyor. Birileri konuşacak, savcı harekete geçecek, birileri konuşacak, hakim harekete geçecek, birileri konuşacak, devletin bütün kurumları harekete geçecek. Hukuk ayaklar altında. Düşünebiliyor musunuz, hangi noktaya geldik. Televizyon kanalları kapatılıyor. Gazeteler yasaklanıyor. Askeri dönemde bununla karşılaşmadık, böyle bir olay yaşamadık. Televizyon kanalları niye kapatılır? Eğer mevcut iktidarı övseydi, hiçbirisi kapanmazdı. Hatta ceplerine para bile koyarlardı” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Çorlu’da düzenlenen mitinginde vatandaşlara seslendi. Kendisinin bu ülke için çalışacağını belirten Kılıçdaroğlu, “Bugün Cumhuriyetimizin 92. yılı genç bir cumhuriyetimiz var. Mustafa Kemal Atatürk der ki, ‘Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir.’ Aslında bununla saltanatın nasıl yıkıldığını, bütün yurttaşlara kimin sahip çıkması gerektiğini söylüyor. Halkın kendi kaderini belirleyeceğini söylüyor” dedi.

“ŞİMDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KOLTUĞUNDAYIM”

Kendisinin bu başarısını ve bu noktaya gelişini cumhuriyete borçlu olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, “Anadolu’nun kuş uçmaz, kervan geçmez bir köyünde doğdum. 7 kardeşiz. Üniversiteye giden sadece benim. Annem okuma yazama bilmezdi, Allah rahmet eylesin. Ablam da okuma-yazma bilmez. Çalıştım, devlette önemli önemli görevler yaptım. Milletvekili oldum sonra ve şimdi Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğundayım. Ben bunu cumhuriyete ve Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyum” ifadelerini kullandı.