AKP’li Babacan: Anketlerde tablo bizim açımızdan çok rahat görünmüyor

Eski Başbakan Yardımcısı ve AKP Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, 1 Kasım seçimlerine ilişkin anketleri değerlendirirken “Bizim açımızdan çok rahat görünmüyor” dedi.

29 Ekim 2015 Perşembe, 23:32

Ülke TV ve Kanal 7 televizyonlarının ortak yayınında gündemdeki konuları değerlendiren Babacan, seçim anketleriyle ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu ve diğer AKP yöneticilerinden daha karamsar bir tablo çizdi.

AKP’nin anketlerdeki son durumuyla ilgili “Tablo bizim açımızdan çok rahat görünmüyor” diyen Babacan, buna karşın her gün trendin biraz daha olumlu seyrettiğini belirterek, “Hem sahada hem kamuoyu yoklamalarında bu trend görülüyor. Kararsız vatandaşlarımızın son gün ne yapacağı çok çok belirleyici olacak” diye konuştu.

Yargıya güven düşük

Koza İpek Holding ve şirketlerine kayyum atanmasına da değinen Babacan, yargı tarafından yürütülen bir süreç üzerine yorum yapmanın doğru olmadığını ifade etti. Kayyum atanmasının hukukta yeri olduğunu belirten Babacan, “Genel anlamda Türkiye’de adalete güven daha yüksek olsaydı böyle bir olay herkes tarafından makul karşılanabilirdi. Ancak, bir güven bunalımı yaşandığı için herkesin aklına bir ‘acaba’ kuşkusu doğabiliyor. Bunu da yadırgamamak lazım” dedi.

Babacan, böyle bir konunun tartışma konusu olmasının yargı sistemine güvenin iyi durumda olmadığını gösterdiğini ifade etti.