Kapat
A+ A-

Kılıçdaroğlu: İleri demokrasi dediler, gazete basıyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Metrobüs Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.
CHA / DHA
Yayınlanma tarihi: 31 Ekim 2015 Cumartesi, 14:03

[Haber görseli]

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Beylikdüzü’nde düzenlediği mitingde vatandaşlara seslendi. CHP’nin 1 Kasım sonrası iktidar olması halinde Türkiye’nin daha aydınlık bir geleceğinin olacağını söyledi. Medyaya yönelik baskılara da değinen Kılıçdaroğlu, “İleri demokrasi dediler, televizyon ekranlarını karartıyorlar. İleri demokrasi dediler, gazeteleri basıyorlar. Halkın haber alma hakkını kısıtlıyorlar. Eğer bir ülke bu hale gelmişse, o ülkenin dünyada saygınlığı biter. Bizim yaşadığımız duyguları, kaygıları bütün dünya biliyor ve aynı kaygıları taşıyor.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun İstanbul turundan kareler/ e-5'te otobüsü durdurup yanlarına gitti

‘İMAM HATİPLER KAPANMAYACAK’

CHP’nin iktidara gelmesi halinde imam hatiplerin kapanacağı yönünde propaganda yapıldığını belirten Kılıçdaroğlu, bu konuda da şunları söyledi: “Hemen bağırıyorlar ‘siz imam hatipleri kapatacaksınız’ diye. Bütün Türkiye duysun, hiçbir imam hatibi kapatmayacağız. Niye kapatalım? Oradaki çocuklar da bizim çocuklarımız. Onların da kaliteli eğitim almasını istiyoruz. Hiçbir okul bir siyasal partinin arka bahçesi olamaz. Çocuklarımız özgürce düşünmeli. Dünyayı sorgulayabilmeli, çevresini sorgulayabilmeli. Eğitimin özü budur.”

‘SEÇİM BİLDİRGEMİZİ AYNEN ALMIŞLAR’

7 Haziran seçimlerinden önce duyurdukları vaatleri ‘kaynağı nereden bulacaksınız’ diye eleştirdiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “1 Kasım’da sandığa gideceğiz. Bir seçim bildirgesi daha hazırladık. Daha önce bizim vaatlerimize ‘kaynağı nereden bulacaksınız’ diye bağırıyorlardı, 7 Haziran’dan sonra baktık ki bizim seçim bildirgemiz aynen alınmış. Bu şu anlama geliyor; Türkiye’de kim olursa olsun, çiftçisi, işçisi, emeklisi, sanayicisi, tüccarı, esnafı, toplumun her kesimi artık şu gerçeği net gördü; sorun varsa bu sorunu çözecek olan parti CHP’dir.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda “Sizi bir sırrım ama kimseye söylemeyin” diyen Kılıçdaroğlu, “Davutoğlu saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır” dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"7 Haziran'da sandığa gittik . Oyumuzu kullandık. Bize geldiler bir koalisyon kurmak istiyoruz. Biz de dedik ki hay hay. Geldiler görüştük. 10 günlük görüşme sonrası dediler ki biz koalisyon kurmak istemiyoruz, 3 aylık seçim hükümeti kurmak istiyoruz.

Bir kişi, hükümeti kurmakla görevlendirilen bir kişi, bağımsız iradeye sahip değilse ve iradesini saraya ipotek ettiyse o kişinin ne kendisine ne de ülkesine hiçbir yararı olamaz

Biz kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Demokrasinin temel kurallarından biri de uzlaşma kültürüdür. Bunu da istiyoruz. Ama birileri kendi dudağından çıkan sözleri yasa olarak kabul ettirmeye çalışırsa toplumda gerginliğe neden olur

Bana 4 yıllık yetki verin, terör belasını sonlandıracağım"

[Haber görseli]

[Haber görseli]

KILIÇDAROĞLU ESENYURT'TA NİŞAN KURDELESİ KESTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü mitinginin ardından seçim otobüsüyle ilçeleri gezerek vatandaşları selamladı. Kılıçdaroğlu ve eşi Esenyurt'ta nişanlanan bir çiftin nişan kurdelesini kesiti.

Esenyurt'ta nişan töreni olan Bengi Bülbül ve Günay Çınar çifti Kılıçdaroğlu'nun ilçeyi ziyaret ettiğini öğrenince törenin yapıldığı mekanın dışında bekledi. Kılıçdaroğlu, buraya geldiğinde eşi ile birlikte otobüsten aşağıya inerek yol kenarında çiftin nişan kurdelelerini kesti.

Kılıçdaroğlu nişan kurdelesi kesti - VİDEO

[Haber görseli]

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Kemal Kılıçdaroğlu

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler