Gürsel Tekin'den Abdullah Gül'e 'hamamcı' göndermesi

CHP'li Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü hamamdaki keseciye benzetti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da zıvanadan çıktığını iddia etti.
DHA
Yayınlanma tarihi: 7 Mart 2014 Cuma, 17:28

[Haber görseli]Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, partisinin belediye başkan adayı Bülent Yazgan'a seçim çalışmalarında destek vermek üzere Uşak’a geldi.

İŞTE GÜRSEL TEKİN'İN O KONUŞMASI

Gürsel Tekin'den Abdullah Gül'e hamamcı göndermesi - VİDEO

Gürsel Tekin, Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) girişinde CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, belediye başkan adayı Bülent Yazgan, il başkanı Bülent Horasan ve çok sayıda partili tarafından karşılandı.

UOSB'de 4 fabrika binasını gezen Tekin, işçilerle tek tek görüşerek Bülent Yazgan'a destek istedi. Tekin, bir fabrikada işçilerle İzmir köfte, pilav ve cacıktan oluşan öğle yemeğini yedi.

Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Tekin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü hamamdaki keseciye benzetti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da zıvanadan çıktığını iddia etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Devlet Denetleme Kurulu'nu harekete geçirdiğini hatırlatan Tekin şunları söyledi:

“Bu şunu gösteriyor. Cumhurbaşkanı Gül belli ki bütün bu olup bitenlerin suç ortağı haline dönüşmüş. Devletin kurumları, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı gerekli temizliği yaptı. Hamamdaki kesecinin görevi Cumhurbaşkanı’na düştü. Devlet Denetleme Kurulu bütün yolsuzlukları meşrulaştırmak için harekete geçti. Başbakan Erdoğan ’ın kullanmış olduğu cümleleri ve kelimeleri dehşet ve hayretle dinliyoruz. Erdoğan'ın ruh sağlığı bozuldu, zıvanadan çıktı. Sosyal medyaya tahammül edilemeyecek bir yasak koydu. “Humeyni gibi gelecek' diyorlardı, Humeynileşti. Neredeyse Neron gibi oldu. Neron önümüzdeki günlerde “Ben seçimleri de yasakladım' derse, buna da kamuoyunun hazırlıklı olması gerekir. Başbakan Erdoğan , Cumhurbaşkanı Gül'ün de dinlendiğini söyledi. Acaba Cumhurbaşkanı Gül’ün de çocukları dinlendi mi?. Sanırım Cumhurbaşkanı Gül dinlemelerle ilgili kamuoyuna bir açıklama yapar.

Gürsel Tekin, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’la ilgili Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararın gecikmiş olduğunu da söyledi.

Gürsel Tekin ve beraberindekiler daha sonra esnaf ziyaretleri için Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nden ayrıldı.

A+ A-