Kapat
A+ A-

Nusaybin Belediye Başkanı Kaya'ya 6 yıl hapis cezası

Mardin'in Nusaybin ilçesinde "öz yönetim" ilanı gerekçesiyle aralarında Nusaybin Belediye Başkanı Kaya'nın da bulunduğu 5 kişi 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Yayınlanma tarihi: 9 Mart 2016 Çarşamba, 21:03

[Haber görseli]

Mardin'in Nusaybin ilçesinde "öz yönetim" ilanı gerekçe gösterilerek aralarında Nusaybin Belediye Başkanı Sara Kaya'nın da bulunduğu 5 kişi 6 yıl 3 ay, açıklamayı okuyan sanık ise 8 yıl 9 aya kadar hapis cezasına çarptırılırken, 3 kişi ise beraat etti.

Mardin 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına tutuksuz yargılanan 9 sanık katılmazken, avukatları hazır bulundu.

Kararını açıklayan mahkeme, Nusaybin Belediye Başkanı Sara Kaya, Sabiha Gündüz, Zeynep Alğan, Salih Cebe ve Erhan Dinç'in "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" suçundan 5'er yıl, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekten" 1 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Açıklamayı okuyan Muhsin Aksan'ına ise "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 ay, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" suçundan da 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Mahkeme, Faysal Dağ, Ramazan Artan ve Nazlı Duman'ın da beraatini kararlaştırdı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler