CHP'den fezleke markajı: Tam kadro olacak

CHP 4 eski bakan hakkındaki fezleke için yarın Meclis'te yapılacak olağanüstü toplantı için milletvekillerini tek tek arayarak Genel Kurul’da olmalarını istedi.
Yayınlanma tarihi: 18 Mart 2014 Salı, 17:07

[Haber görseli]

CHP yarın yapılacak toplantıya tam kadro yani 134 milletvekili ile katılacak. Siyasette gözler CHP’nin başvurusu üzerine 4 eski bakan hakkındaki fezleke için yarın Meclis’te yapılacak olağanüstü toplantıya çevrildi. Olağanüstü toplantının başlayabilmesi için birleşimin başında yapılan açılış yoklamasında en az 184 milletvekilinin Genel Kurul’da hazır olması gerekiyor, aksi takdirde çağrı düşüyor.

MİLLETVEKİLLERİ TEK TEK ARANDI

Milletvekillerinden yurt içi ve yurt dışı programlarını iptal ederek 19 Mart Çarşamba günü saat 15.00’te Genel Kurul’da olmasını isteyen CHP yönetimi bugün de vekilleri tek tek aradı ve Meclis'te olmalarını istedi. CHP olağanüstü toplantıya 134 milletvekiliyle eksiksiz katılacak.

MUHALEFETTEN YAKLAŞIK 195 VEKİLİN KATILIMI BEKLENİYOR
Edinilen bilgiye göre olağanüstü toplantıya BDP’den 5 ya da 6 kişi katılacak. 3-4 milletvekilinin katılmayacağı ifade edilen MHP’de vekillerin büyük bir bölümünün Genel Kurul’da olması bekleniyor. Toplantıya 7 ya da 8 bağımsız vekilin katılacağı ifade ediliyor. CHP’nin Meclis’teki sandalye sayısı 134. MHP’nin sandalye sayısı 52, BDP’nin 26, HDP’nin 4. Bağımsız milletvekillerinin sayısı ise 14. Genel Kurul’da CHP Grubu adına İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz genel görüşme önergesi üzerinde konuşacak.

OTURUMU AK PARTİLİ BAŞKANVEKİLİ SADIK YAKUT YÖNETECEK

Meclis’te yarın yapılacak olağanüstü toplantıda oturumu AK Partili Meclis Başkanvekili Sadık Yakut Yönetecek. Meclis’te yarın yapılacak olağanüstü toplantı nedeniyle ziyaretçi alınmayacak. Milletvekillerine gönderilen yazıda, TBMM Genel Kurulu’nun olağanüstü toplanacağı 19 Mart tarihinde TBMM’ye ziyaretçi alınmayacağı ifade edildi.

A+ A-