Sarıgül'den ''adaylıktan çekildi'' SMS'lerine sert tepki

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç ile birlikte ortak basın toplantısı düzenleyerek, adaylıktan çekildikleri yönünde gönderilen SMS'lere tepki gösterdi.
DHA
Yayınlanma tarihi: 28 Mart 2014 Cuma, 15:38

Adaylıktan çekilmediklerini ifade eden Sarıgül, bu mesajı içeren SMS'leri atanların biran önce bulunmasını istedi. Mustafa Sarıgül şöyle konuştu: Hiçbir demokratik ülkelerde olmayan ölçüler içinde CHP genel merkezindeki telefonlar kullanılarak bütün Türkiye ve İstanbul'a mesaj çekildi. O mesajda "Sarıgül adaylıktan çekildi oylarınızı boş kullanın" diye manidar mesajdı.ARZU ETTİĞİNİZ ANDA BAZI KASETLERİ İZLEYİP ONDAN SONRA SERVİSE VERİYORSUNUZ

Yurttaşlarımız bu mesaja gülüp geçtiler. Çünkü biz adım adım iktidara yaklaşıyoruz. İstanbul'da kin döneminin, nefret döneminin, sevgisizlik döneminin biteceğini, İstanbul'da barış döneminin, özgür ve demokrasi döneminin Pazar günü akşam, demokrasiye, barışa, özgürlüklere inanan yurttaşlarımızın desteğiyle İstanbul'da kesinlikle ve kesinlikle CHP önemli bir zafere imza atacaktır.Biz seçimlere hile karıştırılmasını istemiyouz. Seçimlere gölge düşürülmesini istemiyoruz. Şu anda iktidardan acil olarak talebimiz bu SMS'leri atan sahtekarları lütfen bulun ve kamuoyuna açıklayın. Arzu ettiğiniz anda hemen herşeyi buluyorsunuz. Arzu ettiğiniz anda bazı kasetleri izleyip ondan sonra servise veriyorsunuz. Peki bu SMS sahtekarlığını yapan, demokrasiye darbe vuran, yurttaşlarımızın zihinlerini bulandırmaya çalışan bu ufak ayak oyunlarını bırakınız. Gitme vaktiniz geldi. Giderken ülkemizi ve İstanbul'u dünya kamuoyunda Kuzey Kore durumuna lütfen düşürmeyiniz. Lütfen sandığa gidin. Sahip çıkın. Çünkü hükümdar adilse kanun yapmaya bile gerek yok. Adil değilse ne kadar yaparsa yapın o kanunların hiçbir anlamı olmuyor. Pazar günü provokasyon yapabilirler, Pazar günü lambaları kapatabilirler. Bir çok oyunlar tezgahlayabilirler. Lütfen ve lütfen genel başkanımız sayın Kılıçdaroğlu'nun söylediği gibi elektrikler kesilirse sandığın üzerine oturun ve gelene kadar o sandıkların üzerinden lütfen ve lütfen kalkmayın.

OYLARIMIZI BÖLMEYELİM

"Bu seçim özgürlükler seçimi" diyen Mustafa Sarıgül, "Twitter'ın kapanmasını, Youtube'un, sosyal medyanın kapanmasını istiyorsanız oyunuzu AKP'ye verin. Ama barış, demokrasi ve özgürlüğü arzu ediyorsunız oyunuzu lütfen CHP'ye verin. Oylarımızı bölmeyelim.İstanbul'da 2 aday yarışıyor. Sayın Topbaş ile İstanbul'da yarışıyoruz. İstanbul'da bütün yurttaşlarımızın bir oyun kıymetini bilerek oy kullanmalarını rica ediyorum. Özellikle yetmez ama evet diyen karrdeşlerim iyi olsun güzel olsun diye İstanbul'da ve Türkiye'de insan hakları, sivil anayasa olsun diye oy kullandılar ama görüyorsunuz ki sizin oyunuzu alarak hava atanlar, caka satanlar oyunuza da ihanet ettiler. O dönemde çıkan yasaların tamamını da değiştirerek iyi niyetlerinizi suistimal ettiler. Bütün yetmez ama evet diyen kardeşlerimden ricam ülkemizde çocukların ölmesini istemiyorsanız, 10 yaşında en son Diyarbakır'da evladımıza kapsül atılmasını istemiyorsanız, Berkin Elvan'ların ekmek almaya giderken başlarına böylesi bir sıkıntı gelmesini istemiyorsanız, Gezi Parkı'nın açılmasını istiyorsanız ki, -dünyada kent parklarını halkına kapatan bir tek belediye başkanı var o da sayın Topbaş'tır- bugün 8 tane canın ölümüne sebebiyet veren Gezi olaylarının sorumlusu İBB'dir. İBB Gezi Parkı'na dozer göndermemiş olsalardı bu olaylar yoktu. olaylar nasıl başladı hafızamızı şöyle bir tazeleyelim. İBB'nin sayın Topbaş'ın yönetimindeki zabıtaları çadırları yakmasalardı o gençleri tekme tokat dışarı atmasalardı bu olaylar olmayacaktı. O nedenle İstanbul'daki bütün yurttaşlardan ricam İstanbul ve Türkiye çok gerildi. Kin döneminin nefret ve sevgisizlik döneminin bitmesini kardeşlik döneminin ötekisi olmayan bar anlayışın kazanması için mutlaka oyları bölmeyelim. Sandık başına gidelim. oylarımıza sahip çıkalım" şeklinde konuştu.


YURTTAŞLARIMIZ BU UFAK AYAK OYUNLARINA PAPUÇ BIRAKMAYACAKTIR

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç için de adaylıktan çekildiği SMS'lerinin gönderildiğini söyleyen Sarıgül, " CHP'li bir çok aday için kendi ellerinde Ulaştırma Bakanlığı'nın imkanlarını kullanarak binlerce SMS atarak Ali Kılıç adaylıktan çekildi, Sarıgül adaylıktan çekildi safsatalarını yapmaya çalışıyorlar. Yurttaşlarımız bu ufak ayak oyunlarına papuç bırakmayacaktır. Bu sahtekarlığı yapanlarla ilgili sayın başbakandan, ulaştırma bakanı ve içişleri bakanlığından yanıt bekliyoruz. Derhal bunları bulup açığa çıkarmalılar. Hangi siyasi partiye olursa olsun demokrasi ayıbı olarak görüyoruz. İstanbul'da oyların bölünmemesini arzu ediyorum" dedi.

HEYECANLARINI ANLIYORUM

İl başkanlığının yanı sıra ilçe başkanlığı ile gençlik ve kadın kolları tarafından afişler asıldığını ifade eden Mustafa Sarıgül, " 1 saat sonra İBB elemanları tarafından ne yazıkki indirildi. Demokrasi ayıbı olarak görüyorum, korkuyorlar, heyecanlılar, endişeliler. Heyecanlarını anlıyorum. Bütün TV'leri kapattılar, çıkacağımız canlı yayınları dahi iptal ettiler" şeklinde konuştu.

A+ A-