"Anadolu Ajansı'nı şiddetle kınıyorum"

CHP Genel Merkezi'nde bir açıklama yapan Gürsel Tekin, Anadolu Ajansı'nın manipülatif haber yaptığına işaret etti ve Ankara'da 5.5 puan önde olduklarını sözlerine ekledi.
Yayınlanma tarihi: 31 Mart 2014 Pazartesi, 00:38

[Haber görseli]

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Ankara CHP Genel Merkezi'nde yerel seçim sonuçları ile ilgili bir açıklama yaptı. Gürsel Tekin güvenilir bir ortamda seçim yapılmadığından söz ederek "Anadolu Ajansı'nı şiddetle kınıyorum; devletlerin, kurumlarım ciddiyetleri olur gayri resmi bir ortamda seçim yapılıyor" dedi.

Seçimlerde ülke genelinde 10 ölü ve 20'ye yakın yaralı olduğuna dikkat çeken Gürsel Tekin, insan yaşamının her şeyden önemli olduğunu vurguladı.

Akşam saatlerinde pek çok ildeki elektrik kesintilerinden dem vuran Tekin, güvensiz bir ortamda seçime gidildiğini sözlerine ekledi.

"Ankara'da 5.5 puan öndeyiz"
Anadolu Ajansı'nın manipülatif veriler yayınladığını belirten Tekin, Ankara'da 5.5 puan önde olduklarını ve kesinlikle Ankara'yı kazanmayı beklediklerini ifade etti. Tekin, İstanbul'da 1.5 puan önde olduklarını da belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'de 76 milyon arasında ayrışma yarattığına işaret eden Tekin, CHP olarak demokrasiye sahip çıkacaklarını ifade etti.

Yolsuzluk operasyonlarına da değinen Tekin, "herkes hukuk önünde hesabını verecektir." dedi.

A+ A-