A+ A-

AKP'lilerin Gülen ve cemaati öven sözlerini paylaşan kişi tutuklandı

Zonguldak'ta 'Cumhurbaşkanına hakaret' iddiasıyla akıl almaz bir tutuklama olayı yaşandı. Mahkeme, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafının ve isminin geçmediği alıntı paylaşım ve sözler nedeniyle CHP Zonguldak İl Genel Meclisi üyesi ve Grup Sözcüsü Fikret Zaman'ın oğlu Turizmci Engin Zaman'ın tutuklanmasına karar verdi.
Yayınlanma tarihi: 20 Temmuz 2016 Çarşamba, 19:29

[Haber görseli]

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Genel Meclisi üyesi ve Grup Sözcüsü Fikret Zaman'ın oğlu Turizmci Engin Zaman, Facebook'taki paylaşımları nedeniyle, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla sabah saatlerinde jandarma tarafından gözaltına alındı.

[Haber görseli]

Cagdasses.com'un haberine göre Zonguldak Adliyesi'ne getirilen Zaman, Cumhuriyet Savcılığı'na verdiği ifadenin ardından mahkemeye sevk edildi.

[Haber görseli]

Adliyeye sevk edilen Engin Zaman, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Adliye çıkışında kelepçeli ellerini gösteren ve 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' şeklinde sloganlar atan Engin Zaman, "Bu şereftir şeref, ben bununla gurur duyuyorum. Susanlara söylüyorum bu şereftir" dedi. Zaman, Beycuma Cezaevi'ne gönderildi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler