Öğrenciler hocalarının yanında

Üniversite öğrencileri, 1 Eylül gecesi çıkarılan 672 sayılı KHK ile cemaatçilerin yanında aydın ve akademisyenlerin de görevlerinden ihraç edilmesine tepki gösterdi.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 6 Eylül 2016 Salı, 03:29

CHP Gençlik Kolları, Fikir Kulüpleri Federasyonu, Gençlik Muhalefeti ve Öğrenci Kolektifleri’nden öğrenciler, tasfiye edilen hocalarının yanında olduklarını duyurmak için Mülkiyeliler Birliği’nde toplandı. Öğrenciler, ihraç edilen akademisyenlerle ilgili, “Hocalarımızın cemaatçilerle aynı kefeye konulması kabul edilemez.

Cemaatle hesaplaşma adı altında bu ülkenin aydınlık yüzlerine karşı gerçekleşen bu operasyonlar sadece bireylerle sınırlı değil, ülkemiz topraklarında yeşeren tüm ilerici birikimlere ve fikirlere yani laikliğe, aydınlanma felsefesine karşı bir sivil darbe sürecine dönüşmüştür” açıklamasını yaptı. İhraç edilen araştırma görevlisi Aysun Gezen ise “Biz sadece barış istediğimiz için değil, Ankara Üniversitesi Rektörü’nün karşısında durduğumuz için torbaya atıldık” dedi. Öğrencilere CHP milletvekilleri Necati Yılmaz, Ali Haydar Hakverdi ve Mehmet Gökdağ da destek verdi.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ali Haydar Hakverdi, Necati Yılmaz, Mehmet Gökdağ