Kapat
A+ A-

AKP'li milletvekilinden Devlet Bahçeli'ye teşekkür

AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 'başkanlık anayasası'na ilişkin oylamaları değerlendirdi. Konuşmasında MHP Lideri Bahçeli’ye teşekkür eden Savaş, “CHP lideri Kılıçdaroğlu milletin kararından niye korkuyor ki? Milletin terazisi hassastır. Korkmasın” diye konuştu.
Yayınlanma tarihi: 12 Ocak 2017 Perşembe, 12:39

'Başkanlık anayasası'nın "2023 hedefleri" için önemli bir milat olduğunu söyleyen AKP Aydın milletvekili Mustafa Savaş, “Oylama sonucu gayet güzel. Demokrasimiz ülkemiz ve geleceğimiz adına güzel sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. Bu anlamda destek veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi duyarlı ve hassas davranışından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Savaş, “MHP’nin bu süreçte ortaya koyduğu tavır çok önemli. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun oylamada ‘evet’ oyu kullanacakları vatan hainliği ile suçlamasını ise ‘talihsiz bir söylem’ olarak görüyorum. Millet kuyumcu terazisi hassasiyetiyle ölçer biçer tartar gereğini yapar. Vicdanına ve aklına göre oyunu verir. 1 Kasım’da yaptı. CHP’nin korkusu rejimden ziyade koltuk korkusudur” dedi.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Devlet Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Savaş

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler