TRT Web, CHP'li Özgür Özel'in konuşması sırasında karartıldı... İşte o konuşma

Meclis'teki İçtüzük görüşmelerinde CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in konuşması sırasında TRT Web yayını kesildi.
Yayınlanma tarihi: 24 Temmuz 2017 Pazartesi, 23:35

[Haber görseli]

İçtüzük değişikliğiningörüşmelerinin olduğu Meclis'te, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in konuşma yaptığı sırada TRT Web TV yayını kesti. Özgür Özel, Meclis'in susturulmasını siyah örtü örterek protesto etti. Özel'in konuşmasını CHP'li vekil Ali Şeker kayda aldı. İşte Özgür Özel'in konuşması:

“Milletvekili olduğumuz gün büyük heyecanla geliriz. Bu kürsünün hakkını vermek isteriz. Bir milletvekili için en üzüntü verici olan, demokrasiye ve Meclis tarihine kara bir lekenin sürüldüğü bu kürsünün üzerine siyah bir örtünün geçirildiği böyle bir teklifin üzerine söz almaktır. Bu siyah örtü belki birazdan fiziken kaldırılacaktır, ama gerçek anlamda ancak biz iktidar olup bu değişiklikleri geri alan teklife imza attığımızda kaldırılmış olacaktır. Milletvekilinin ifade hürriyetini alıyorsunuz. Dışarıda suç olmayanı içeride suç yapan ilk parlamento sizsiniz. İki cümleyle bu Meclis’i 250 yıl geriye götürüyorsunuz. Bu içtüzüğü istediğiniz gibi değiştirin, biz muhalefetsek o deve o iğne deliğinden geçer. Ya deveyi küçültürüz, ya deliği büyültürüz” dedi.

TRT'den 'teknik arıza'yı gerekçe gösterdi

TRT TRT'den yapılan açıklamada,"Sunucumuzdaki teknik bir arıza sebebiyle TRT Resmi Web Sitesi geçici olarak servis dışıdır. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. İlginize ve sabrınıza teşekkürler" denildi.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Özgür Özel, Ali Şeker