Kapat
A+ A-

Savcılığın Demirtaş’a ceza inadı... Jet hızıyla fezleke

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 2014’te yaptığı bir konuşma nedeniyle yargılanması gerektiğinde ısrarcı.
Yayınlanma tarihi: 09 Kasım 2017 Perşembe, 23:17

[Haber görseli]

Dokunulmazlık düzenlemesine göre tutuklu milletvekillerinin dokunulmazlığının hâlâ sürmesine karşın Demirtaş hakkında fezlekesi olmayan bir konu üzerinden soruşturma açıldı. Edinilen bilgiye göre, Başsavcılık, Demirtaş’ın 2014 yılında yaptığı bir konuşma üzerine soruşturma başlattı. Başsavcılık başlattığı soruşturma kapsamında ifade vermesi için Demirtaş’ın tutuklu bulunduğu cezaevine yazı gönderdi.

Jet hızıyla fezleke

Başsavcılığın 6 Kasım 2017 tarihli yazısında Demirtaş hakkında başlatılan soruşturma kapsamında SEGBİS üzerinden ifade vermesi istendi. Demirtaş’ın avukatları ise savcılığın başlattığı soruşturmanın fezlekesinin olmadığı ve Demirtaş’ın dokunulmazlık düzenlemesinin kabul edildiği 20 Mayıs 2016 tarihine kadar hazırlanan fezlekelerden yargılanabileceği itirazı üzerine savcılık hatasının farkına vardı. Bunun üzerine savcılık Edirne Cezaevi’ne yazdığı yazıyı geri çekerek, Demirtaş hakkında dokunulmazlığın kaldırılması talebiyle fezleke hazırladı.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Selahattin Demirtaş