A+ A-

Erdoğan ile Karamollaoğlu bir araya geldi... Karamollaoğlu'ndan açıklama

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu kabul etti. Karamollaoğlu 1.5 saat süren görüşmenin çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Yayınlanma tarihi: 9 Şubat 2018 Cuma, 14:42

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu AKP Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Görüşmede Erdoğan ile birlikte Başbakan Binali Yıldırım bulunurken, Karamollaoğlu'na Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Tacettin Çetinkaya, Atik Ağdağ eşlik ediyor.

'UYUM YASALARI' TEKLİFİNİ İLETECEK'

Saadet lideri Karamollaoğlu, Erdoğan’a 2019 seçimleri ile resmen yürürlüğe girecek olan ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ öncesinde çıkarılacak ‘uyum yasaları’ ile ilgili partisinin görüşlerini anlatacak. Karamollaoğlu, seçim kanunları, siyasi partiler kanunu ve Meclis iç tüzüğüne dair tekliflerinin bulunduğu ‘Adil Sistem Adil Seçim’ kitapçığını da Erdoğan’a verecek.

SAADET PARTİSİ ERDOĞAN'A NE TEKLİF EDECEK?

Sadet Partisi’nin, Cumhurbaşkanına ileteceği uyum yasalarıyla ilgili, ‘yüzde 10 barajının kaldırılması’, ‘hazine yardımının seçime giren bütün partilere verilmesi’, ‘seçim ittifaklarının önün açılması’, ‘TRT’nin TBMM ili bağının kurulması’, ‘cumhurbaşkanlığına 100 bin imza ile aday olma yolunun kolaylaştırılması, gibi önerileri bulunuyor.

Görüşmede başta Afrin operasyonu oymak üzere Suriye’deki gelişmelerin de gündeme gelmesi de bekleniyor.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN GÖRÜŞME SONRASI AÇIKLAMA - VİDEO

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AKP Genel Merkezinde kabul edilen ve yaklaşık 1,5 saat süren görüşme sonrasında çıkışta gazetecilere açıklama yapan Temel Karamollaoğlu, "Sadece şunu söyleyeyim, biz Sayın Cumhurbaşkanına uyum yasaları ile ilgili yaptığımız çalışmayı taktim ettik, fikirlerimizi, kanaatlerimizi söyledik. Son gelişmelerle ilgili bir fikir teatisinde bulunduk" diye konuşu.

Karamollaoğlu, ittifak sorularına ise cevap vermedi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Binali Yıldırım, Recep Tayyip Erdoğan