A+ A-

Bekir Bozdağ: Kati Piri’yi bakanlığa almadım

Bekir Bozdağ, Zeytin Dalı Harekâtı nedeniyle Türkiye’yi uyaran açıklamalar yapan Avrupa Parlamentosu Raportörü Kati Piri’yi Adalet Bakanı olduğu dönemde bakanlığa kabul etmediğini açıkladı.
Yayınlanma tarihi: 9 Şubat 2018 Cuma, 16:00

15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından Avrupa Parlamentosu'ndan Ankara'yı ziyaret eden heyette bulunan Kati Piri’nin o dönem Adalet Bakanı olan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından Adalet Bakanlığındaki görüşmeye kabul edilmediği iddia edildi.

Avrupa Parlamentosu'ndan Türkiye'ye kınama: Meşru ve barışçıl muhalefetin sesi kesiliyor

Bozdağ, katıldığı bir televizyon programında Kati Piri’yi bakanlığa almadığını ifade ederek, “Yani görüştüğümde karşımda PKK mı oturuyor yoksa Pelsinvanya mı oturuyor belli değil. O zaman ben seninle niye görüşeyim. Benimle konuşuyorsun, dinliyorsun, benim dediklerimin hiçbirini yazmıyorsun, terör örgütlerinin her dediği yalanı onları çürütüyorsun, bunlar iftiradır diyorsun, ona rağmen bile bile çürütülen şeyleri de raporlara koyuyorsun. Onun için de bu raporun Türkiye’de bir saygınlık uyandırması mümkün değil. AB üyesi ülkelere Türkiye karşıtlarının, Türkiye düşmanlarının, Türkiye zayıflasın diye terör örgütlerine destek olanların hazırladıkları raporlarla Türkiye hakkında doğru sonuçlara ulaşılamaz” dedi.

Bakan Çelik'ten Kati Piri'ye eleştiri:Türkiye raporu olarak söylediklerini ciddiye almayacağız

AP Raportörü Piri: Türk hükümetinin AB üyeliğine isteğini gösterme zamanı

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Bekir Bozdağ