Kapat
A+ A-

'Ben görevdeyken normalleşme yok'

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği kara harekâtı hakkında konuşan Erdoğan, "Çocukları öldürmesini en iyi bilen ülke İsrail'dir. Bizim İsrail'e karşı tavrımız nettir" dedi. Erdoğan, görevde olduğu süre boyunca İsrail ile normalleşmenin gerçekleşmeyeceğini de söyledi.
Yayınlanma tarihi: 18 Temmuz 2014 Cuma, 14:49

[Haber görseli]Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği kara harekâtına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cuma namazı sonrasında konuşan Erdoğan, "Devlet terörü estiren İsrail'e karşı olumlu bakmamız mümkün değil. Çocukları en iyi öldürmesini bilen devlettir. Bunu ben daha önce Davos’ta söylemiştim. O zaman hatırlarsanız yine plajda çocukları vurmuşlardı, şimdi yine öldürdüler" diye konuştu.

Görevde olduğu süre boyunca İsrail ile ilişkilerin normalleşmeyeceğini söyleyen Erdoğan, "İsrail’e karşı tavrını ortaya net koymadığı sürece bu sıkıntılar daha çok sürecektir. Bizim tavrımız nettir. Biz israille olan ilişkiler noktasındaki şeyimizi adeta sıfırlamış noktasındaydık. İsrail şu anda soykırım yapıyor" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler