A+ A-

Kanal D ile yolları ayrılan Ahmet Hakan'a Pervin Buldan'dan mesaj

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, gazeteci Ahmet Hakan'ın Kanal D Ana Haber ile yollarının ayrılması sonrası sosyal medya hesabında paylaşımda bulundu.
Yayınlanma tarihi: 27 Nisan 2018 Cuma, 11:37

[Haber görseli]Pervin Buldan twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Güle güle Ahmet Hakan" diye yazdı.
[Haber görseli]

Daha önce Ahmet Hakan Hürriyet gazetesindeki köşesinde HDP'yi sert bir şekilde eleştirerek 'Kendinizi patlatsanıza' demişti. HDP'de bu yazıya içinde sert bir yazılı açıklamayla cevap vermişti. Hatta HDP Milletveki Pervin Buldan, Twitter hesabından yaptığı bir açıklamada "Ahmet Hakan saldırıya uğradığında evine geçmiş olsuna gitmiştim. Şimdiye kadar yaptığım hiçbir şeyden bu derece pişmanlık duymamıştım." demişti.

Hakan ise yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:

Pervin Buldan gibi pişmanlık yaşamak istemeyenlere sesleniyorum:

Bundan böyle... Başıma herhangi bir bela gelirse... Mesela hastalanırsam... Ya da Allah gecinden versin bir yakınımı falan kaybedersem...

Sakın bana “geçmiş olsun, başın sağ olsun” falan demeyin.

Çünkü “ama bana geçmiş olsun dedi, ama bana başın sağ olsun dedi, ama bana su verdi” falan demem,
gerektiğinde en sert şekilde eleştiririm.

Ve muhatabıma çok derin pişmanlıklar yaşatırım.

Kısacası...

Ali Ekber Çiçek üstadımızın dilinden söylersem:

Kılma cenazemi, lazım değilsen.

Ahmet Hakan ve 10 yıldır Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmenliği'ni yürüten Süleyman Sarılar'ın Kanal D'den ayrılacağı bildirilmiş; haberleri, Show TV Ana Haber'in yayın yönetmenliğini yürüten Ramazan Kurnaz ve ekibinin hazırlayacağı ifade edilmişti.

Kanal D Ana Haber'deki siyaset haberlerinin azaltılarak yaşam haberlerine ağırlık verileceği iddia edilirken Kanal D Ana Haber'i ise mayıs ayının ortasından itibaren Buket Aydın sunacak. NTV'nin tanınan spikerleri arasında yer alan Buket Aydın Baykal sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Buket Aydın Baykal kimdir?

1 Ocak 1985 Bursa doğumlu olan Buket Aydın burslu olarak girdiği “İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü”nden mezun oldu. Attila İlhan’ın şiirleri üzerine master yaparak yüksek lisansını tamamladı. Kadıköy’de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu.

Bir sene özel bir radyoda haber spikerliği yaptıktan sonra Kanaltürk kanalına girerek spor bülteni ve daha sonra hafta sonu ana haber bültenlerinde sunuculuk yaptı. Kanal Türk’ten ayrıldıktan sonra TRT Türk kanalına geçerek program sunuculuğu yapan Buket Aydın 2011 yılı Nisan ayında yeniden yapılanmaya geçen NTV’ye transfer olarak haber kuşaklarında sunuculuk yapmaya başladı.

NTV’de hafta içi 23.00’da başlayan Gece Bülteni Kuşağını sundu. Aydın, aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisidir. 2013 yılında iş adamı Erce Baykal’la evlendi.

Doğan Medya'da ilk büyük deprem! Talimat geldi, tepe isimler gidiyor

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ahmet Hakan, Pervin Buldan, Buket Aydın

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler