Kapat
A+ A-

‘AKP’den BBP’ye operasyon var’

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleme kararını kamuoyuyla paylaşmalarının ardından iktidar partisinin BBP’ye karşı operasyon başlattığını kaydetti.
Yayınlanma tarihi: 21 Temmuz 2014 Pazartesi, 04:24

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Büyük kurultayda beklentileri karşılanmayan, istedikleri görevlere gelemeyen bazı arkadaşlar nefislerine yenilerek bu sürece alet olmuşlardır. Alperen Ocakları üzerinden aynı şekilde kararı tesirsiz hale getirmek için çalışma başlamıştır. Kimler irtibatta bunların hepsini biliyoruz. Zamanı gelince ifşa edeceğiz. Kurulan tezgâhın parçası olmayacağız” dedi.

Destici, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu’nu desteklediklerinin açıklanmasının ardından BBP içinde yaşananlara anlattı.

Karar alma aşamasında bütün kurulları işlettiklerini ve demokratik bir tercih olarak kararlarını kamuoyuyla paylaştıklarını söyleyen Destici, “Bu karardan sonra partimize ve hareketimize karşı özellikle iktidar partisi tarafından açık bir kumpas ve operasyon başlatılmıştır. BBP’yi Türk siyasetinden yok etmeye çalışanlar bunu başaramayınca, kendilerine katılma teklifinde bulunmuşlardır. Bunda da başarılı olamayınca ve seçim sürecinde bekledikleri destek de karşılık bulmayınca saldırı haline dönüşmüştür” dedi.

‘Bazı arkadaşlar nefslerine yenildi’

Destici, helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun, bir toplantıda söylediği, “Büyük Ortadoğu Projesi’nin eşbaşkanı olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan asla bu düşüncesiyle cumhurbaşkanı olamaz” sözlerini okudu. Siyasette üsluba hep dikkat ettiğini dile getiren Destici, Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili kararlarını kamuoyuyla paylaştıktan sonra yaptığı açıklamaları eleştirdi. Destici, şunları söyledi:

Bu kararla hiçbir siyasi partinin yanında değiliz. Başbakan’ın adaylığını tercih edenlere de saygı duyuyuruz. Kurullarımızda aldığımız bu kararı itibarsızlaştırma ve tesirsiz hale getirmek için tabi ki içimizden birtakım kişilere, bizzat iktidar partisi tarafından yürütülen bir operasyonla el atılmıştır, kumpas kurulmuştur. Birinci hedef bu kararı etkisizleştirmek, sonra partiyi bölmektir. Bunu tüm dava arkadaşlarımın bilmesi lazım. Büyük kurultayda beklentileri karşılanmayan, istedikleri görevlere gelemeyen bazı arkadaşlar nefislerine yenilerek bu sürece alet olmuşlardır. Alperen Ocakları üzerinden aynı şekilde kararı tesirsiz hale getirmek için çalışma başlamıştır. Kimler irtibatta bunların hepsini biliyoruz, hepsinden haberimiz var. Zamanı gelince ifşa edeceğiz. Kurulan tezgâhın parçası olmayacağız.”

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler