AKP grubunda Savaş Ay'ın programı gösterildi

AKP grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK müdürlüğü yaptığı dönemde Savaş Ay'ın SSK hastaneleri ile ilgili çektiği program izletildi.

22 Temmuz 2014 Salı, 11:44

Başbakan Erdoğan AKP Grup toplantısına başlamadan önce yıllar önce Savaş Ay'ın SSK hastaneleri ile ilgili hazırladığı belgesel gösterildi. Videoda Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ay'ın programına konuk olduğu görüntüler de izlettirildi. Programın izlettirilmesinin ardından Erdoğan kürsüye çıktı. Filistin puşisi ile kürsüye çıkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

-6-7 yıl SSK Genei müdürü olacaksınız ve bu süreçte hiçbir vebaliniz olmayacak. 10 yıl önce daha iyiydi diyebileceksiniz. Senin dönemindeki nüfusa bak, bugünkü nüfusa bak.

-CHP tabanında bu dayatma adaya çok ciddi tepki var. 'Beni 9 parti-10 parti destekliyor' diyor. Kendisini desteklediğini açıkladığı partilerin oy oranı yüzde 1'i bile bulmuyor.

-Bahçeli, dayatmalara boyun eğdi. Başta MHP ve BBP olmak üzere bu partilere gönül vermiş kardeşlerim bu kirli ittifaka 10 Ağustos'ta gerekli cevabı verecektir.

-Omurgalarından sıyrıldılar ve yeni Türkiye'nin karşısına dikildiler.

-Gazze'de 600'e yakın canımız şehit oldu. Devletler bu insanlık dışı, bu barbarca katliama seyirci kalırken, Allaha hamdolsun, halklar sokaklara çıkıyor. Devletlerinin engellemesine rağmen tepkilerini mertçe, yiğitçe ortaya koyuyorlar. Gazze için eylem yapan Londra'yı, Paris'i, Brüksel'i, Belgrad'ı, Kopenhag'ı, Berlin'i tebrik ediyor. İnsanlık için ayağa kalkanları selamlıyorum  (Salonda 'Kahrolsun İsrail sesleri')

-Darbecilerin ilk yapıtığı iş, Gazze'ye giden Refah Kapısı'nı kapatmak oldu. MIsır'da demokrasiye yönelik darbe olduğu halde, binlerce masum öldürüldüğü halde Batı dünyasından kimse çıkıp da bu darbeye darbe diyemedi. Bu darbeyi kınayamadı. Şu anda bütün bölge ülkeleriyle, bütün Batı devletleriyle birlikte işte Mısır da Gazze'deki çocuk katliamını sadece seyrediyor. Darbe yönetiminin çünkü karakteri budur

-Önce Gezi dediler. Mısır'da uyguladıkları senaryo tutmadı. Sokak hareketiyle hükümeti devirmek istediler. Türkiye'yi sindiremediler. Şu anda Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinden bir başka senaryoyu deniyorlar. Çatı aday, orak aday diyorlar. Bunların hepsi yalandır. Gezi'de başaramadıklarını, 17 ve 25 Aralık'ta, 30 Mart'ta başaramadıklarını şimdi 10 Ağustos'ta başarmaya çalışıyorlar. İsrail zulmüne ses çıkarmayacak, Gazze için sesini yükseltmeyecek, dengeleri gözetecek sessiz, tepkisiz bir cumhurbaşkanı ile Türkiye'yi susturmak, sindirmek istiyorlar. Türkiye'nin de İsrail için nöbet tutmasını istiyorlar.

-Pensilvanya'daki zat Gazze için taziye mesajı yayınlamış. Ancak efendisi İsrail'i tek kelime eleştirmiyor. Kürecik'teki radar, NATO üyemiz olmamız sebebiyle bizim savunmamız için getirilen radarlardır.

-Türkiye İsrail'e jet yakıtı satıyormuş Dürüst olun dürüst. Zaten çıkınınızda tek şey var, yalan, iftira, takiye. Siz busunuz. Enerji Bakanım kaç kez açıkladı. Böyle bir şey sözkonusu değil. Ama bunlar öyle ciddi anlamda yalanı meslek edinmişler ki. Buraya İsrail'in uçağı gelir, havalimanından kendi yakıtını alır, bu her ulus için gittiği ülkelerde, bakımını yaptırır, yakıtını alır ve yoluna devam eder. Bunu İsrail'e jet yakıtı vermek olarak takdim ediyorsanız, ona söyleyecek bir şey yok. Aynı şekilde 40'a aşkın uçağımızda her hafta Tel Aviv'e gidiyor. Onlar da orada yakıtını alıyor.

-Biz susarsak, biz susturulursak, bilin ki kaybeden sadece Gazze değil, kaybeden Türkiye'nin bağımsızlığı olacak. Onun için susmayacağız. Sadece Gazze için değil, Türkiye'nin istiklali ve istikbali adına susmayacağız.

-Eğer milletim yetki verir beni seçerse, Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanı olursam, bu benim bu kürsüden sizlere yaptığım belki de son konuşma olacak. Her zaman söylediğim gibi bana sizler gibi yol arkadaşları nasip ettiği için Rabbime hamd ediyorum. Belki de veda ederken bu kürsünün onurunu ve aziz hatırasını da sarsmadan taşıyacağımı bilmenizi istiyorum. Bir kez daha sizlerden helallik diliyorum, bir kez daha Rabbimin sizlerden razı olması için dua ediyorum