Kapat
A+ A-

Erdoğan'ın Abdullah Gül'ün yeni parti kurma sorusuna yanıtı

A Haber'de Mehmet Barlas'ın konuğu olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
Yayınlanma tarihi: 22 Temmuz 2014 Salı, 12:42

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yeni parti açacağı yönünde çıkan haberleri de değerlendiren Başbakan Erdoğan şöyle konuştu:

Erdoğan'ın Abdullah Gül'ün yeni parti kurma sorusuna yanıtı - VİDEO

[Haber görseli]

'Hepimiz nefis taşıyoruz, bu yanlışa düşülmesi çok büyük tehlike olur'

'Bizi tanıyanlar da yapıyor bunu tanımayanlar da yapıyor.Bilenle bu hareketin geleceğinin malesef hesaba katmıyor.Bilmeyenler de malesef bizim husumetimizi bilmeden böyle konuşuyor.Ben hep şu tehlikeden korktum,insan olarak hepimiz nefis taşıyoruz. Birilerinin tahriki, teşviki ile Allah muhafaza böyle bir yanlışın içerisine düşülebilir ki bu çok büyük bir tehlike olur.

'Hem parti, hem ülke kaybeder'

Bundan parti de kaybeder, ülke de kaybeder. Cumhurbaşkanımızla bu konuların hepsini a'dan z'ye görüştük. Ama şu anda bizim için en önemli dönem şu ara dönem. Bu ara dönemim de süresi zaten 10 ay. 10 aylık süreden sonra zaten Cumhurbaşkanımız siyasete geri dönme gibi bir arzusunun olması halinde buna Ak Parti içerisinde 'Niye dönüyorsun? Dönme' demez. Böyle birşey zaten mümkün değil. Fakat ara dönem için böyle bir tahrik içersine birilerinin girmesini yanlış bulurum.'

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler