Eğer sürpriz olmazsa

Rıdvan Dilmen, A Milli Futbol Takımı'nın Moldova'yı deplasmanda 4-0 mağlup ettiği maç sonrası açıklamalarda bulundu.
Yayınlanma tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba, 10:35

Spor yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen, NTV'de yayınlanan programda A Milli Futbol Takımı'nın Moldova'yı deplasmanda 4-0 mağlup ettiği maç sonrası açıklamalarda bulundu.

Dilmen:

ürpriz değil. Önemli bir galibiyet. Bu kuralar çekildiğinde ilk maçımızın turnuvaya gidip gidemeyeceğimizi belirleyeceğini düşünmüştüm. Çünkü Arnavutluk'un kriz anında deplasmana gidecektik. orada hazırlıksız ve teknik direktörü tartışılan, ayrıca çıkış yapan bir takım vardı. Şenol hocayla da ilk resmi maçımızdı. Arnavutluk takımı kötü bir takım değil. Zaten grubun favorisi Fransa. İzlanda ve Türkiye'nin ise ikincilik için yarışacağı söyleniyordu. Kilit takım ve bize yardımcı olacak takımın da Arnavutluk olacağını düşünüyordum. Dört gözle beklediğim maçta Arnavutluk - İzlanda maçıydı. Daha hazır Arnavutluk vardı. Bu yıl kötü başlayan İzlanda da Fransa'da 4 yemişlerdi.

Avrupa Futbol Şampiyonası'na gideceğimizi düşünüyorum. 1. hafta Arnavutluk'u yendiğimiz gün onun bize illa taşerounluk yapacağını düşünüyordum. Milli takımımızın İstanbul'da Arnavutluk'u yenebilecek kapasitede.

Avrupa Şampiyonası'na çok çok mucize olmazsa büyük sıkıntılar yaşamazsak bizim yendiğimiz kadar Arnavutluk'un İzlanda'yı yendiği kadar biz nasip olursa Avrupa Şampiyonası'na gideriz

Oynadığımız oyun çok akıllıca. Rakibe hemen hemen pozisyon vermeyerek, biz zaten favoriydik. İzlanda takıldı biz takılmadık.

Andorra ve Arnavutluk'u yener ve İzlanda ve Fransa maçlarından sonra da garantileriz.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Rıdvan Dilmen