Fenerbahçe'de 4 isim yedek kulübesine

Serdar Aziz, Tolgay Arslan, Sadık Çiftpınar ve Alper Potuk oynadıkları futbolla hayal kırıklığı yarattı. Fenerbahçe’de 4 isim yedek kulübesine.
Yayınlanma tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba, 12:17

Geçen sezon devre arasında takıma katılan Tolgay Arslan, Serdar Aziz, Sadık Çiftpınar ve uzun süredir forma şansı bulamayan Alper Potuk, Bursa ile oynanan hazırlık maçında vasatın üstüne yine çıkamayarak hayal kırıklığı yarattılar. Teknik heyet 4 ismi şimdilik yedek kulübesinde hamle oyuncusu olarak değerlendirmeyi düşünüyor. Sarı-Lacivertliler Serdar Aziz ile Sadık Çiftpınar olmasına rağmen bu sezon stoper bölgesine Adil Rami ile Zanka’yı transfer etti. Sadık ve Serdar ikilisi gerçek mevkisi olmamasına rağmen Jailson’u kesemedi. Yönetimin kasasından 3 transfer için 5 milyon Avro’nun üzerinde para çıkmıştı. Bir diğer formsuz futbolcu Alper ise formaya çok uzak. Ersun Yanal futbolcuyu kazanmak istiyor fakat Alper’den bir hamle yok. Futbolcu sezon başında sözleşmesinde yüzde 40 indirime gitmişti.

Koç’a taraftar desteği


3 Temmuz döneminde Şike kumpası savcı ve hakimleri tarafından hapse atılan Aziz Yıldırım’a verdiği destekle gündem olan Fenerbahçe taraftarı benzer bir desteği de sosyal medya üzerinden Ali Koç’a vermeye başladı. Anımsanacağı üzere, Şike kumpası polislerinden Ahmet Kalender, geçtiğimiz gün ‘Eğer kendisini onlardan ayırmazsa onun da sonu farklı olmayacaktır’ sözleriyle Ali Koç’u tehdit etmişti. Fenerbaçeli taraftarlar ise Twitter’da açtıkları etiketle bu sözlere büyük tepki gösterdi. Tepkiler her geçen gün çığ gibi büyüyor.


Muriç’in değeri artıyor


Fenerbahçe sezon başında Vedat Muriç’i Çaykur Rizespor’dan 3.5 milyon Avro bedelle transfer etmişti. Kosovalı golcü, hazırlık dönemi, lig maçları ve milli takımda gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti. Avrupa’nın devleri peşine düştü. Scout ekibi futbolcuyu adım adım takip ediyor. F.Bahçe oyuncusunun değerini 20 milyon Avro olarak belirledi. Tottenham, Lazio, Napoli ve Fiorentina 25 yaşındaki golcüyü transfer etmek için plan yapmaya başladı. Ama son söz F.Bahçe’nin. Vedat Muriç hemen hemen her fırsatta Avrupa hayalinin olduğunu dile getiriyor ancak Sarı-Lacivertlilerde şampiyonluk yaşamadan takımdan ayrılmayı düşünmüyor.

HİLMİ TÜRKAY

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ali Koç, Aziz Yıldırım, Ersun Yanal, Hilmi Türkay, Alper Potuk, Serdar Aziz