Bursaspor'a TFF'den kötü haber

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Bursaspor'a verdiği bir maç seyircisiz oynama cezasını onadı.
Yayınlanma tarihi: 7 Mart 2014 Cuma, 15:58

[Haber görseli]

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, Bursaspor'un, PFDK kararına yaptığı itirazın görüşüldüğü belirtilerek, şöyle denildi: "Taraftarlarının sebep olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve eylemin FDT'nin 52/1. maddesinde yapılan değişiklikten sonra aynı sezon içerisinde 4. kez ihlali nedeniyle FDT'nin 52/5. maddesi uyarınca 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 80 bin lira para cezası ile taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle FDT'nin 51/3. maddesi uyarınca 20 bin lira para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına oy birliğiyle onanmasına karar verilmiştir."

Buna göre Yeşil-Beyazlılar'ın bu hafta sonu Kardemir Karabükspor'la Atatürk Stadı'nda oynayacağı karşılaşmayı yalnızca kadın ve çocuklar izleyebilecek.

Öte yandan, kurulun, taraftarlarının neden olduğu kötü ve çirkin tezahürat nedeniyle Elazığspor'a verilen 150 bin lira para cezasını da onadığı kaydedildi.

A+ A-