Arıboğan: Olamayacağını düşünüyorum ama...

Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, Galatasaray-Akhisar Belediyespor maçında hakem Fırat Aydınus'un sarı-kırmızılı futbolcu Felipe Melo'ya küfür ettiği yönündeki iddialara ilişkin, "Olamayacağını düşünüyorum, fazla yorum yapmak istemiyorum ama olduysa da başından sonuna kadar, en tepesinden en aşağısına kadar her şeyi gözden geçirmemiz lazım" dedi.
AA
Yayınlanma tarihi: 8 Mart 2014 Cumartesi, 23:18

[Haber görseli]

Türk Telekom Arena'da oynanan karşılaşmanın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, güzel bir karşılaşma olduğunu belirterek, "Öncelikle bizim için çok güzel bir maçtı. Hakikaten şampiyonluk yolunda ilerleyen Galatasaray Futbol Takımı için bu maçta oynanan futbol ve maçın skoru kamuoyuna ve camiaya verdiği önemli bir mesajdı. Formumuz, sezonun sonuna kadar yükselen bir grafik ile devam edecektir. Bundan emin olabilirsiniz. Bu maç, bu sürecin başlangıcıydı" diye konuştu.

Maçın hakemi Fırat Aydınus'un Melo'ya küfür ettiği yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Arıboğan, şu ifadeleri kullandı: "Maç sırasında tribünden seyrettiğim için göremedim. Değerli hakem Fırat Aydınus'un sosyal medyaya yansıdığı gibi bir söylemi olmuş mudur bilmiyorum. Olmaması gerektiğini düşünüyorum. Uzun yıllardır tanıdığımız, bildiğimiz bir hakemdir. Olamayacağını düşünüyorum, fazla yorum yapmak istemiyorum ama olduysa da başından sonuna kadar, en tepesinden en aşağısına kadar her şeyi gözden geçirmemiz lazım. Sporun temel değerlerini ve sektörün içindeki değerlerini, bu sektördeki insanların davranışlarını değerlendirmemiz gerekir. Böyle bir şeyin olmadığını umuyorum. Ben görüntüleri görmedim ama seyredeceğim."

Lutfi Arıboğan, olayın gerçek olması durumunda Aydınus'a ceza verilmesinin gerekip gerekmediği yönündeki soruya karşılık da "Önce Merkez Hakem Kurulu, sonra da Türkiye Futbol Federasyonu'nun değerlendirmesi gereken bir konu" dedi.

Sarı-kırmızılı idareci, bu konuyu başkan Ünal Aysal ve yönetim kurulunun değerlendireceğini anlatarak, "Mutlaka başkanımız, yönetim kurulumuz konuyu değerlendirecektir. Türk futbolunda bir sürü şey oluyor. Artık böyle şeyler olmaya başlamışsa bir vesile olur ve bütün paketi gözden geçiririz. Futbolun içinde ne kadar etik dışı unsur varsa temizleyeceğimiz bir süreç başlar. Bunu da gerçekleştirecek olan yine futbol ailesidir" ifadelerini kullandı.

'Umarım şartlar Drogba ile devam edeceğimiz şekilde ilerler'

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek Drogba'nın takımda kalıp kalmayacağıyla ilgili sorular üzerine Lutfi Arıboğan, "Galatasaray'ın her bölümünün haber değeri yüksek. O nedenle Drogba'nın da haber değeri yüksek. Kendisi bizim oyuncumuz. Bundan da çok mutluyuz. Umarım şartlar Drogba ile devam edeceğimiz şekilde ilerler" diye konuştu.

Türk Telekom, 10 kadın taraftarı misafir etti

Türk Telekom, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle sosyal medya üzerinden başlattığı yarışmayı kazanan 10 kadın taraftarı, Galatasaray-Akhisar Belediyespor karşılaşmasında Türk Telekom Arena'daki locasında misafir etti.

Twitter'da tribünde çekilmiş en güzel fotoğrafını paylaşan kadın taraftarlar arasından en fazla sayıda "retweet" alan 10 kadın taraftar, özel araçlarla Türk Telekom Arena'ya götürüldü.

Türk Telekom Kadın Bandosu da tribünde yer alarak, Galatasaraylı taraftarlarla birlikte renkli bir görüntü oluşturdu.

A+ A-