Serhat Akın: 2005'teki İsviçre maçında hakem bana sarılıp yardım istedi, bira mira söyledik

Eski Fenerbahçeli futbolcu Serhat Akın, Türkiye'nin Dünya Kupası'na katılmak için İstanbul'da 16 Kasım 2005'te İsviçre'yle oynadığı ve 4-2 kazandığı olaylı maçla ilgili bir anısını paylaştı. Gergin geçen maç sonunda iki takım oyuncularının birbirine girmesiyle büyük olayların yaşanması hakkında konuşan Serhat, "Hakem orada linç edilebilirdi" dedi.
Yayınlanma tarihi: 23 Temmuz 2017 Pazar, 17:09

[Haber görseli]Serhat Akın "2005 Kadıköy'de İsviçre ile oynadığımız Dünya Kupası play-off rövanş maçını hiç unutmayacağım. Kavgaya dönüşen maç, aşırı hırstan. Bana hırslı diyorlar da Fatih Terim benden de hırslı. Bizi öyle motive etti ki, “Savaşa gidiyoruz. Bu benim kariyerimin son maçı” dedim." dedi. Volkan Demirel ve Fatih Akyel'in hakemin odasını bastığını söyleyen Akın, "Orada onları ben kurtardım. Volkan Demirel ve Fatih Akyel 1 sene ceza yiyecekti. Çünkü hakemin kapısını kırmayı bırak, kapıyı çalmadan içeriye girsen ve hakem kötü niyetliyse sana 1 sene ceza verdirebilir. Onlarsa kapıyı ayakla kapıyı kırdılar. Oyuncularla kavgayı bırak, artık hakeme saldırdılar.dedi.

Hakemin yanına gelip kendisine sarıldığını belirten eski golcü, "Hakem bana sarılıp "Please, help me" (Bana yardım et) falan dedi. Frank De Bleeckere, Belçika'dan tanıyor beni. Hakeme bira mira söyledik. Hemen olayları şey yaptım. Hepsini sildiremedik, ama ciddi anlamda rapordan çok şey aldık. Hakem, titriyordu korkudan. Büyük kavgalar olaylar çıktı. Hakem orada linç edilebilirdi." diye konuştu.


Hürriyet’e konuşan Serhat Akın "Aslında o gün hakem gerçekten bizim yanımızdaydı. Benim penaltı, penaltı değildi. Atmosferle birlikte bizim yanımızdaydı. Ama artık kontrolü kaybettik. Ben durdurdum, Hamit Altıntop da Barnetta'yı falan kaçırdı. İçerisi çok kötüydü. Biz de dayak yedik. Çünkü seyirciler koridorda yumruk atıyor, bize de vuruyorlardı" ifadelerini kullandı.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Fatih Terim, Hamit Altıntop, Volkan Demirel