Kapat
A+ A-

Erdoğan: Neredeyse sahada yerli futbolcu yok. Doğru bulmuyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon canlı yayınında spor gündemine dair açıklamalarda bulundu.
Yayınlanma tarihi: 16 Eylül 2017 Cumartesi, 09:37

[Haber görseli]Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATV ve A Haber kanallarında katıldığı canlı yayın programında futbol gündemine dair açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın futbolun gündemine dair açıklamaları;

'NEREDEYSE SAHADA YERLİ FUTBOLCU YOK'

Bunu tabii aslında kulüplerimizle konuşarak bir yere vardırmamız lazım. Özellikle futbolda yabancı oyuncu sayısının aşırı oluşu bize bazı dezavantajlar getiriyor. En önemli dezavantajı Milli Takım'a yansıması. Milli Takım'a yansımada oyun noktasındaki performansı az olduğu için yerli futbolcularımızın Milli Takım'a gidişte de bir defa o sayıyı, gücü yakalayamıyoruz. 'Şu anda kulüplerimiz hiç mi yabancı oynatmasın?' Hayır, oynatsın ama bu kadar fazla değil. Sayı 6'ya, 7'ye çıktığı zaman bu durumda hakikaten neredeyse sahada yerli futbolcu yok. Bunu doğru bulmuyorum. Belli bir sayıda tutulabilir, o da hem tribünlere farklı bir heyecan getirebilir hem de yerli futbolcularımız arasında rekabete vesile olabilir ama işi bitmiş futbolcuları almanın da doğru olduğuna inanmıyorum."

'BEŞİKTAŞ BÜYÜK BİR AVANTAJ YAKALADI'

Beşiktaş'ın 3-1 gibi bir galibiyetle Türkiye'ye dönmesi büyük bir avantaj. Ama futbolun neticesi 90+uzatmalardır. Türkiye'de rövanşı kaptırmamak suretiyle burada da puanları en güzel şekilde almalı ve 2'de 2 yaparsa 6 puan yapar ve yola güzel devam eder.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Recep Tayyip Erdoğan