Kapat
A+ A-

Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu'dan yabancı futbolcu açıklaması

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu Romanya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Lucescu, yabancı futbolcuya karşı olmadığını ifade etti.
Yayınlanma tarihi: 08 Kasım 2017 Çarşamba, 20:58


A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu Romanya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Rumen teknik adam, önceki gün La Gazzetta dello Sport'a verdiği röportajda, "Ligdeki futbolcuların yüzde 65'i yabancı, fakat ülke dışında oynayan Türk futbolcular var. Federasyonla yabancı sayısına limit koyacağız. Doğu ülkelerinde bunu yapmadan olmaz." açıklamalarında bulunmuş ve yoğun bir şekilde eleştirilmişti.

"Ben yarın akşam bir maç oynayacağımız düşünüyordum. Eğer sürekli geçmişteki yaptığım röportajları konuşacaksak hata yapmış oluruz" diyen Lucescu, geçtiğimiz günkü açıklamasına açıklık getirdi. Lucescu,"Açık olarak söyledim. Romanya, Rusya, Polonya, Yunanistan gibi ülkeler Doğu Avrupa ülkesi... Ben bundan bahsettim. O röportajda çok daha önemli şeyler vardı."dedi. Lucescu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Türkiye Ligi'nin ortalama yaşı, 29-30 arası. Avrupa'nın yaş seviyesinden yukarıda. Türkiye'de oynayan yabancı kadar, Avrupa'da oynamıyor. Mücadeleci bir milli takımı kiminle yapabilirim? Avrupa'da hiçbir ülkede, Türkiye'deki kadar yabancı oynamıyor. 14 yabancı, 14 yerli. yüzde 50 gibi gözüküyor ama bu sahada öyle değil. 11 futbolcunun yüzde 80'i yabancı. Ben yabancı futbolcuya karşı değilim. Olduğu gibi kalması taraftarıyım. Ama milli takımdaki oyunculara biraz daha şans verilmesini talep ettim.

"Türk futbolcuların hiçbiri için, 'Artık çağırmayacağım' demedim"


"Türk futbolcuların hiçbiri için, 'Artık çağırmayacağım' demedim. İyi futbol oynayan oyuncular, 35-36 yaşında da oynayabilir. Kulüplerin oynatmadığı Türk gençleri ben milli takımda oynatmak istiyorum. O şansı burada vermek istiyorum."

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler