Kapat
A+ A-

Fenerbahçe’den Survivor’a... Nevin Yanıt, kulüpten ikinci kez gönderildi

Milli atlet Nevin Yanıt, başarısız olunca kulüpten 2. kez gönderildi.
Yayınlanma tarihi: 06 Aralık 2017 Çarşamba, 11:26

Milli atlet Nevin Yanıt, ikinci kez Fenerbahçe’den gönderildi. Sporcunun birinci gönderiliş nedeni, aldığı 3 yıllık doping cezasıydı. Nevin bu cezayı eritti. Çok geçmedi yönetici Fikret Çetinkaya, başkan Aziz Yıldırım’ı ikna etti ve atlet ikinci kez F.Bahçe ailesine katıldı.Nevin, yaşadığı yer olan Mersin’de çalışmalara başlayıp yaptığı açıklamalarda iddialı sözler sarf etti.

Ancak milli sporcu, beklenen patlamayı bir türlü yapamadı ve her keresinde düşük performans sergiledi (aldığım duyumlara göre gençlerin derecesini yapıyormuş). Böyle olunca F.Bahçe, Nevin’le 2. kez yollarını ayırma kararı aldı. Nevin Yanıt şu an boşta, bir kulübün kendisine talebi olmamış.

Sürpriz gelişme, milli atlet Survivor’a katılma kararı almış. Nevin’in 2 Avrupa şampiyonluğu ve çok sayıda Türkiye rekorları bulunuyor.

‘İNANDIK AMA MAHÇUP ETTİ’

Görüşüne başvurduğumuz yönetici Fikret Çetinkaya, “Nevin Yanıt’a inanmıştık. Kulüp olarak sınırsız imkânlar sunduk ancak o bizleri mahçup etti” dedi. Çetinkaya, Nevin’in doping cezası almadan önce başarılı bir sporcu olduğunu belirterek, “Maalesef aynı başarısını 2. kez tekrarlayamadı. Oysa çok umutluyduk, yeniden bir yerlere gelmesini istiyorduk. Günler, aylar geçti. Baktık ki derecelerinde inanılmaz düşüş var. Hem de öyle böyle değil. Yıldızların, gençlerin derecesini yapmaya başlamıştı. Düzelir diye düşündüm. Olmadı. Karşı karşıya geldik ve yollarımızı ayırdık. Hatta giderken bonservisini de verdik” şeklinde konuştu.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Aziz Yıldırım