Kapat
A+ A-

Face ID işte böyle çalışacak!

Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak tasarladığı yeni iPhone modelini tanıtmasına artık sayılı günler hatta sayılı saatler kaldı. iPhone 8 ile gelecek olan en önemli yeniliklerden birisi de hiç şüphesiz Face ID.
Yayınlanma tarihi: 12 Eylül 2017 Salı, 19:05

Apple’ın iPhone 8’in ön bölümüne yerleştirdiği kamera ve sensörler sayesinde yüzümüz üç boyutlu olarak tarayacak olan bu teknolojinin fazlasıyla güvenilir olduğu belirtiliyor. Zira hatırlanacağı üzere Apple, bu teknolojiyi şekillendirebilmek için İsrailli Real Face isimli şirketi satın almıştı.

[Haber görseli]
Real Face’in kullandığı yüz tanıma teknolojisinin iki ikizin arasından doğru olanı seçecek kadar hassas olduğu iddia edilmekte. Dolayıcısyla, Apple’ın iPhone 8 modelinde kullanacağı Face ID teknolojisinin de diğer yüz tanıma uygulamalarına nazaran çok daha gelişmiş olması bekleniyor.
Peki Apple’ın önemli bir yenilik olarak lanse etmesi beklenilen Face ID özelliği nasıl çalışacak? Face ID’de karşımıza nasıl bir arayüz gelecek. Bu soruların yanıtını geçtiğimiz gün sızdırılan video sayesinde alabilirsiniz.
Bu videonun Face ID’yi ilk tanımlama aşamasına ait olduğunu da belirtelim. Dolayısıyla, Face ID’yi kullanarak telefonunuzun kilidini açmak asla bu kadar uzun sürmeyecektir. Zira iPhone 8’in yüzünüzü tarar taramaz telefonun kilidini açabileceği söyleniyor. Bu işlemin ise yaklaşık olarak 1 saniye aldığı belirtilmekte.
Videoyu izlemek için buraya tıklayınız

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer